Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mládě vodní želvy

Dobrý večer,
prodal jsem pánovi jednu mladou klapavku obecnou starou něco přes 3 měsíce. On jí ubytoval spolu s jednou o cca 2 - 3 cm větší v akváriu, kde drží teplotu vody jako já. Odvezl si jí ode mě ve čtvrtek, takže je u něj asi 4 - 5 dní a prý pořád nežrala. Psal mi, že je čilá, plave víc než ta druhá a vzájemně do sebe nejdou. Zkoušel krmit granule, nítěnky i rybí maso a žere jen ta druhá. Obě želvy se přistěhovaly naráz. Prý tam mají i úkryty. Jak dlouho vydrží takové mládě nežrat? Já je zatím krmil každý den, jen občas jsem vynechával a moje mláďata, která mám doma, žerou bez problémů. Podle mě je to jenom ze stresu, ale nevím, jak dlouho to bude trvat a jestli nakonec začne žrát:-/... Co si o tom myslíte? Díky za odpovědi
PROSÍM PIŠTE

Díky. Jak dlouho odhadujete, že to mládě vydrží? Pán už je prý oddělil, tu co nežere nechal v púvodním a druhá šla dočasně jinam. Psal mi, že už nezkoumá nádrž tolik jako ze začátku, ale pořád si občas zaplave. Prý jí tam včera hodil nějaké kousky ryby a ta větší si něco vzala, jenže ta ode mě si toho vůbec nevšímá... Myslíte že se rozežere, pokud k němu přišla zdravá, má tam nějaké úkryty, nabízí jí různé krmení atd., nebo je želva schopná utrápit se hlady? Díky

ať jí zkusí dát spíš živé nitěnky, patentky nebo malé žížalky, na to se většinou chytěj dobře. Nebo celou malou rybičku, ale už trochu zasmrádlou. Jak přesně dlouho vydržej to nevim, ale když sem posílají želvata v importech z farem z Ameriky, tak to jsou vesměs novorozená mláďata, co třeba ještě ani vůbec nežrala a přesto to řada z nich ustojí. Takže pokud to bylo normálně krmené mládě v dobré kondici, tak by uvyknutí v novém mělo ustát bez problému.