Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousatá

Dobrý večer, chci se zeptat, máme problém s naší agamou vousatou. Poslední dva až tři dny nám pořad leží na břichu a pohybuje se pouze plazením a je taková rozpláclá. Vubec si nechce stoupnout na čtyři, i za cvrčkem se plazila pomalým tempem. Chybí ji klasická chuť do života. Cvrčky obaluji v NEKTON-MSA moc děkuji za odpověď.

Nasa vyzera presbe rovnako ked sa vyjrieva...proste placka. Ale zasa ked chodi tak sa normalne postavi na vsetky 4 a beha. Problemy s tahanim zadnych noh tu na fore boli pripisovane problemom s krivicou.
Tak neviem snad sa vyjadri niekto skusenejsi ale na tej poslednej fotke mi pride normalna.

Zdravim potřebuji radu nejlépe na icq 478-872-462 mám výbojku s předřadníkem sunlux uvb/a par 30(50W)k tomu lineárku bio vital 30w je potřeba ještě nějaké osvětlení ? rozměr terária je D-100cm Š-55cm V-cca 65cm. lineárka je po celé délce terária nechtěl by sem něco zapomenout tak se ptám vás zkušených o radu předem děkuji.

ta neschopnost postavit se na nohy, tahání břicha a zadku jsou první příznaky té křivice. Protože agama má změklé kosti a deformující se nohy ji neunesou, resp. ji to bolí, když se chce postavit. Agama potřebuje za 1. lokální zdroj tepla, pod kterým se může vyhřát 2.dostatečná zdroj UVB - ne tu 13W bludičku, co jste tam měl 3.lineárku na dosvícení nebo 4.výbojku, která nahradí všechna 3 předchozí světla a za 5.zdroj vápníku v potravě. Pokud bude všechno tohle mít, tak vám nebude tahat břicho a zadek po zemi.