Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyhriatie teraria pogona

Ahojte, chcela by som sa opytat, mame terarium s 50w vybojkou, ale v chladnej casti teraria ma agama len 24 stupnov pricom na vyhrevnom mieste nieco cez 40 stupnov. Je podla vas potrebne pridat do chladnejsej casti teraria este nejaky inu zdroj tepla. Alebo je to dostatocne. Dakujem

Zdravim
Ked zaistite dostatocnu teplotu vyhrevneho miesta, tak nevidim ziadny problem ani pri izbovej teplote v najchladnejsej casti terka. Ono to zviera sa ma vlastne pohybovat madzi zonami roznych teplot, v zavyslosti na tom ci sa chce zohriat, alebo ochladit.

Tak super lebo som nevedela ako to vyriesit. Lebo silnejsiu vybojku tam uz moc nedam to by sa na vyhrevnom mieste asi upiekla a keby som tam dala bodovku tak sa obavam ze sa bude vyhrievat pri nej a bude malo pod vybojkou a nebude mat dostatok uvb.
este ma napadol vyhrevny kamen, viem ze to ma kopu odporcov.
ale tak ak je to ok s tou teplotou tak nebudem nic menit.

Dakujem