Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koupě švábíků

Ahoj, sháním švábíky pro mojí agamku. U nás ve zverimexu mají vhodnou velikost tak jednou za 14 dní a to ještě ke všemu jeden šváb za 15kč, takže nevíte někdo o nějakém krámu v Praze, kde se dají koupit levněji, popř. se dají objednat (a to ne pouze ve velkém množství, nechci mít 200 švábů doma, stačí 20-30).
Nevíte o něčem? Předem děkuji :)

na svabi.cz jsem už taky koukala, už jsem se tam i registrovala. Na scorpion chtějí nákup alespoň za 260kč, to znamená minimálně 100 švábů :( a robimaus neznám, podívám se. Chtělo by to něco, kde nemusím objednat velký počet kusů. Klidně budu objednávat každý týden, než mít doma sto švábů, kteří se časem i zvětší a moje 3 měsíční agama dospěláky ještě nezdělá :P

když si pro začátek koupíš víc švábů a mix velikostí, tak se ti časem i rozjedou a budou fungovat jako konzerva". A že ti to

nepřipadá jako pěkné zvířátko, co bych chtěla mít doma permanentně.

- bednu můžeš mít někde, kde nebude moc na očích, údržba minimální a skoro o ní ani nebudeš vědět. Ono už je pak celkem fuk, jestli budeš mít doma 20-30švábů v menší bedně na pár dní nebo víc ve větší a na dýl, ne ? ;-) Navíc teda na rozdíl od pořád čerstvě kupovaných si ty šváby můžeš "upgradovat" dobrým krmením, čímž zvýšíš jejich výživovou hodnotu a budeš vědět, že nebli krmení nějakým svinstvem. Já to tak u kupovaného hmyzu dělám standartně, že ho před podáním zvířatům pár dní pořádně vykrmuju. Páč ten kupovaný hmyz nic moc, většinou je podvyživený a bez valné výživové hodnoty.

Taky je vždy vykrmím a například cvrčci toho první den sežerou opravdu hodně a za rychlou dobu, také nepodávám hned, nechci, aby můj miláček papal nějaký hnusy, co se živí jen papírem. Jinak chápu veškeré výhody vlastního chodu švábů, je to jak finančně výhodné, tak člověk nemusí pro ně furt někam jezdit, tak si vybere vhodnou velikost atd atd, vím o tom, ovšem nejsem asi schopná je chovat, nedovedu si představit, že se v nich přehrabuju a něco jim třeba vyndavám a že vybírám vhodně velký, který už může moje zvíře. Bohužel má nechuť k tomuto zvířeti je abnormální. Jsem ráda, že ho vůbec dokážu strčit do terárka::)

on to takhle ze začátku ale měl kde kdo, časem si na to zvykneš a už ti to tak nepřijde ;-) Pokud k tomu hmyzu vysloveně nemáš nepřekonatelný odpor, jenom řekněme určité nesympatie, tak to se časem vstřebá :-) Já se třeba hrozně štítila larev tiplic a pestřenek, do ruky bych je dlouho nevzala, jen pinzetou. Ale zvířata je zbožňovala, tak jsem jim je sbírala tou pinzetou a časem mi přestaly vadit, takže už na ně normálně sahám rukou a hnusné už mi ani nepřijdou.

Lucifer má pravdu. Švábi rostou celkem pomalu. Mám doma IKEA bednu (cca 30x25x30) s proložkama od vajec plnou švábů. Je to tak 150 kusů+-. Sem tam jim hodim nějaký granule od psa s mrkví nebo jablkem a žijou si vlastním životem. Mám tam i celkem teplo, takže ani nepřitápim. Množí se a mám krmení skoro zadarmo. ;-)
PS: Šváb je na chov lepší než cvrček. Ani o nich nevíš. Cvrček je hlučnej a smrdí... :-)

Já vím, že to je nejlepší, stejně tak i chov cvrčků, protože agama toho sní hodně, zvlášť ten můj, někdy mám pocit, že to s ním krmením přeháním, sežere za den třeba 20 cvrčků nebo 8-10 švábů a do toho se neustále láduje lístkama pampelišky, co mu každý den trhám. Už si říkám, jestli bych ho s tím krmením neměla krotit, ale zas je to "mimčo", má zatím 30cm

Jo to máš pravdu, já to tak měla i se cvrčkama (kterých se štítím už od mala, kdy mě bratříček donutil strčit do pusy saranče]:( ), ale vzhledem k tomu, že cvrčkama krmím pravidelně, tak mi už nevadí ani trochu (ještě před 2 měsíci jsem nevzala do ruky ani krabičku, teď na ně běžně sahám). Ovšem na ty švábíky ještě nemám sílu :)

pokud chceš chovat třeba dubie, tak dospělé samice jsou velké, lesklé a bez křídel. Samci mají křídla. Různé instary před dospělostí mají matnou barvu. Já to v praxi dělám tak, že zkrmuji hlavně okřídlené samce (samože ne uplně všechny) a nymfy různých velikostí. A dospělé samice nechávám rodit. A když vidím přestárlé samice, co už mají plochý, prázdný zadeček a olámané nohy, tak je zkrmim taky.

Víko mám, ale když jdu pro švába, tak víko otevřu pochopitelně :D vysokou bednu ale moc nemám, řekla bych tak 10cm, dlouhou jí mám tak 40cm ... já si kupuju šváby, nechovám si je, jinak bych měla pro ně vetší prostor nejspíš. No každopádně tedy až si budu kupovat dospěláky, změním ubikaci, zas jako lítat po bytě mi to nemusí :)

dubie nelétají v pravém slova smyslu, jako třeba Nauphoety. Samci spíše poskočí a pak popolétnou po křivce dolů, ale dělají to celkem málokdy. Vyletět nahoru jim v podstatě nejde, takže 10-15cm vysoký rantl nepřekonají. Stačí nedávat proložky až nahoru k okraji. Já je chovám bez víka, lépe to pak větrá.