Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem leguan zeleny - malá váha

Zdravím,
mám problém s naším leguánem. Pořídil jsem si ho v listopadu 2014 jako cca půlroční import. Vzhledově se po fyzické stránce jevil naprosto zdráv. Nyní, když má cca rok, tak měří 51cm což je asi OK, ale je to hubeňour. Váha mi ukázala 44g! Žrádlo dostává pravidelně ( to co se dá přes zimu pořídit: mrkev, rukola, polníček, atd.).Chodí žrát spíš tak na "tajňačku" a celkem malé porce.... Vitamíny dostává - roboran+plastin na sstřídačku s reptilinem. Teploty má pod výbojkou (sunlux 70w + předřadník) 45°C, ve spodní části 25°C a ve zbytku +/- 30°C. Přikládám foto tera a prcka (je focenej trošku z dálky protože to je furt plašan, socializace se nám zatím moc nedaří, uklidní se až když ho chytnu a podrbu to drží jak beran:-) ale je to ve vysokém rozlišení tak to snad půjde dostatečně přiblížit.... Díky za rady.
20150401-150050-jpg
20150401-142612-jpg
20150328-163114-jpg
20150328-163109-jpg
20150401-150606-jpg

1.prerobil by som terko
2.znížil tepotu na 35 st
Lampy by som umiestnil čo najvyššie pod strop a doplnil vodorovne konáre v čo najvyššej možnej výške aby sa mohol vyhrievať. Sasmozrejme s predpísanou vzdialenosťou od lámp.Majú prirodzený inštinkt väčšinu času tráviť v najvyššej možnej polohe.

A co dát tu výbojku nad tu polici v pravo nahoře? 35°C pod výhřevem není to málo? Jinak tam jde je teď, tak si lego normal přes den vegetí... Ale jsem ochoten zkusit cokoliv, hlavně aby se srovnal i kdybych to měl vymalovat třeba na růžovo:)
Ty dvě obyč. žárovky jsou jen pro udržení teploty a gradientů v teru.

pekny den,
odvazim se vmezerit,zatim jen vsechno ctu,tak prvni prispevek,omluvte me Vy zkusenejsi.
jeste nedavno jsme na tom byli obdobne.Vyresili jsme lepsim pristupem k teplu a hlavne zajimavejsim jidelnickem-pro mnoho lidi to bude znit strasne,ale nejzajimavejsi jidlo v zime jsou nyni cuketove kvety(ze uvnitr kvetu je schovany peclive rozdrceny thiamin,ani leguan nestihne zaznamenat a nyni opet "bagruje" jako obvykle).Me by taky nebavilo jist nekolik mesicu porad tu samou dovozovou zeleninku-:(

Zdravim
Sam si v leguanoch nejak paprce nemacam, ale tie cuketove kvety my pridu len tak na zdravy rozum celkom dobri napad (no urcite je to lepsie ako legosa cez zimu krmit mrkvou, bananamy a hlavkovim salatom).
A rad by som sa len tak zo zaujmu spital, skusal niekto v sezone krmit listamy ovocnych stromov/ krykov?