Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov krmného hmyzu

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat zda je možné chovat cvrčky pouze v 1 nádrži nikoli po vývojových stádiích. Mám malou agamu vousatou a dospělou želvu nádhernou a spolu toho spořádají docela dost, takže 1 krabička cvrčků ze zverimexu vydrží ani ne týden a navíc je to vcelku drahé, tera trh je jen 1 za měsíc a úplně se nevyplatí tam jet jen kvůli cvrčkům a platit vstupné. Taky jsem přemýšlela jestli chovat cvrčky nebo raději šváby či jiný hmyz... nevím co by pro agamku bylo nejvhodnější i když cvrčky má mnohem raději než šváby.

Děkuji

Zdravím,
mohl bych tady přidat dotaz,ať nezakládám nové vlákno?
Zkouším vylíhnout malé cvrčky,do bedny s dospělci dám kladiště,zkoušel jsem rašelinu,nebo rašelinu z pískem.Vlhkost substrátu je vyšší,tak aby při zmáčknutí hlíny netekla voda,ale dost vlhké.Po pár dnech je vidět spoustu vajíček,dám je tedy do inkubátoru nastaveném na asi 30 stupňů,ohřev zajišťuje topný kabel nalepený na stěny inkubátoru plus tam mám ventilátor z PC,ať je vzduch rovnoměrně prohřátý.
Problém mám v tom,že ačkoli denně shora kladiště porosím,vznikne na povrchu taková tvrdší vrstva-krusta.Přes ní malí nevylezou-pokud se vůbec líhnou.Zkoušel jsem horní část bedýnky (mám kladiště v malé bedně,ať vylíhlí cvrčci nezdrhou) zakrýt ze 2/3 sklem,ale do dvou dnů se objevila plíseň.Také jsem slyšel od chovatele,že kladiště zabalí do igelitového sáčku a inkubuje,ovšem tady se plíseň objevila ještě rychleji.
říkal jsem si,že ten teplý vzduch hodně vysušuje povrch a tím dojde ke ztvrdnutí horní vrstvy.Mám inkubátor předělat tak,aby topné kabely nahřívaly bedýnku pouze zespodu-topný kabel mezi dvě skla?
Děkuji za radu.