Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá - náklady na krmení

Zdravím,
chtěl bych si pořídit Agamu vousatou, a jelikož to beru vážně, chci si nejdříve zjistit, zda ji s mým studenským příjmem "utáhnu". Terárko si vyrobím (a náležitě si ho nechám schválit zkušenějším chovatelem), na Agamu se peníze taky najdou, ale spíše by mě zajímalo, kolik toho může agama za měsíc pozřít. Prozatím si neplánuji zařizovat chov švábů či podobného hmyzu, takže by mě zajímalo, na kolik ten hmyz tak měsíčně vyjde (samo sebou, že než dospěje, láduje se hmyzem více) a v jaké relaci se pohybuje cena hmyzu ve zverimexech + doplňky stravy dejme tomu taky na ten měsíc ?
Dále bych potřeboval vědět, jak to funguje se zakoupeným hmyzem. Dejme tomu, že si koupím 20 cvrčků a umístím je do nějaké větrané krabičky. Jak dlouho jsou schopni bez krmení vydržet? A jak dlouho vydrží, pokud jim tam přihodím nějaké žrádlo?
A když už jsem u toho dotazování ... jak moc je agama náchylná na vyrušení při spánku ? Nemám pravidelný režim, protože jednou jdu do práce v 6 ráno a druhý den jdu do školy až na 11, takže jdu spát dejme tomu o půlnoci - kolem jedné hodiny. Vadil by agamě svit tv nebo pc, či hluk z repráků? Myslím rozumný hluk, žádné tuc tuc "na plné kule" :)

Děkuji za jakoukoliv radu či reakci.

Ahoj,
co se týče mé agamky, tak teda finančně náročná je. Agama a terárko je na tom všem asi nejlevnější. Kupovala jsem švábi ve zverimexu (1ks/15kč) a cvrčky také tam, kde krabička stála 45kč a měla jsem to tak na dva dny, to znamená neustálé docházení do zverimexu, neustále dávat nesmysl peněz. Našla jsem si tady slečnu, co švábi pěstuje a proto jsem se rozhodla, že budu "spolupracovat" s ní a budu si hmyz kupovat od ní. Za prvé, určitě jsou lépe živené, než ze zverimexu, za druhé je to finančně hodně výhodné, za třetí mi potrava vydrží mnohem déle, takže nemusím každý třetí den jezdit do zverimexu pro hnusný vyhublý cvrčky. Nejlepší je to chovat doma, na to ovšem já nemám z hlediska nechutnosti těchto brouků.
Cvrček ti vydrží bez potravy dlouho, žijí totiž v papírových obalech od vajíček a tak žerou to nebo požírají samy sebe, to je ovšem pro tvojí agamku humus, protože co žere tvůj hmyz, toho pak mají plné břicho a ty to pak dáváš své agamce.
Jinak moje agamka není náchylná vůbec na nic, ale já mám asi extra klidnýho jedince. Máme ho v obýváku, večer puštěná TV, světla, občas u mě nějaká akce, s agamou to ani nehne a spí. Kvůli krmení bych jí ale nebudila.

No cvrčci by byli hodně, hodně drahý. Je to tak 550, záleží, jaký je kurz, je to tak kolem 27kč, nejsem si jistá.
Každopádně za 100ks švábů dát 500-600kč není tolik, zas ale na druhou stranu je pak už nemáš čerstvý a máš doma takové velké množství. Já tedy kupuju 1ks/5kč, takže cenově cca stejně, za 100ks bych zaplatila 500kč, zas ale si neberu tak velké množství a připadá mi to lepší. Ale to je zas věc každého, co mu vyhovuje :)

Šváb za 5Kč/ks je hodne predrazeny, bezne se prodavaji dubie kolem 2kc/ks. A neni potreba se jich jakkoliv stitit, oproti cvrckum same vyhody - nesmrdi (skutecne ne - jen pokud nejaky uhyne = pravidelne kontrolovat), neskacou, necvrkaji, nezdechaji starim v radu par tydnu... Jedina nevyhoda je ze se pomalu mnozi (a potrebuji pro mnozeni trochu vyssi teplotu nez pokojova), ale neni problem koupit jich radove v stovkach, a mit je pri pokojove teplote v dobre vetrane bedynce jen ke zkrmeni. Dospela vousatka v pohode zere dospelce B. dubia, pokud koupite velke nymfy vydrzi vam klidne pri minimalni peci pul roku, i dele. A pokud vam nejaky zdrhne, nic se nedeje - byt nezamori.

rozhodně :) myslím si, že by dal i víc, než 10 švábů za den, ale zas si myslím, že mu to prostě musí stačit (i když je ještě mládě). Po švábech se vrhne jako blázen, vidí krabičku a skáče z terárka a leze po mě a strká hlavu do krabičky, nestíhám je občas ani vyndat a už to tam luxuje, to je šílené. Těším se, až bude krmení "masem" tak ob den, ušetřím :D