Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon pardálí-oko

Dobrý den,
máme ročního chameleona pardálího-samce.
Všimli jsme si, že jedno oko často zavírá, mne si ho o větvě a jakoby ho vtahuje dovnitř-přikládám video.
Oko je jinak čisté, bez výtoku a zjevných nečistot.
Pokud by to bylo nutné, mohli by jste mi doporučit veterináře, odborníka na plazy v libereckém kraji.

Podmínky chovu:
Terárium 100x50x50, podklad rašelina, 2x týdně krmení obalujeme ve vitamínech (Roboran H) a 5x týdně ve vápníku (Plastin).
Osvětlení-UVB Reptile 13W, žárovka na výhřev a zářivka na dosvětlení terária.
Teploty-35 st. na výhřevném místě a 25 st. v nejchladnější části.

Moc děkuji za Váš čas a rady.

Video: wp-20150404-005-mp4

neco mu tam evidentne vadí... nesvlekal se ted nekdy? Dobrá veterina je v Jablonci.. ale nevim zda je nutne jezdit stimto na veterinu.. spis bych počkal... pokud neprestane.. promaznul bych optalmoseptonexem.. mozna by bylo dobre se zamerit na osvetleni teraria.. jestli ma zarivka dobre spektrum a urcite by stala za zvazeni vymena 13w reptigla za 25w..