Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta pestrá

Dobry den chci se zeptat o zajímavostech chovu Krajty pestré (Python curtus) vím že potřebují vysokou vlhkost v teráriu ,ale nikde jsem nenašel optimalní rozměry terária,jestli přijímají potravu bez problému a jak je to s agresivitou

Vlhkost cca 70+ procent, rozměr terárka dle druhu (původní curtus je rozdělen na druhy curtus, breitensteini a brongersmai). Na curtus by mohlo stačit cca 100x60, pro brongersmai ideál 150x70 - jsou sice poměrně velké a robustní krajty, jsou to ale lovci číhači a tak se příliš nehýbou. Důležitá a velice vhodná je velká nádrž na vodu, ve které často i číhají na potravu..
Zdraví hadi žerou bez problémů od mláděte do dospělosti - jen mají tendenci se přežírat, takže krmit s rozvahou. Snadno z nich uděláte zatučnělá neplodná zvířata. Agresivita asi dle kusu, ale obecně bývají vznětlivější a defenzivní kousání u nich není nic neobvyklého. Není to had na mazlení (žádný není), ale manipulace s nimi je s trochou zkušeností naprosto zvladatelná