Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hubená Agama

Dobrý den, jdu si pro radu.. nedávno jsem sem vložila dotaz o tom že moje agama při chůzi nezvedá zadní část těla(plazí se).. ale o tom jinde... chci se vás zeptat jak a čím co nejrychleji vykrmit agamu vousatou... ale je tu ještě jeden problém, někdy potravu ignoruje i přes to, že jí to podávám i pinzetou... proto jak agamu přílákat na jídlo ? jinak terárium 100x50x50, tepelná žárovka je bodová žárovka 40w a UVB je reptile 200 25w.. děkuji za rady a fotky přikládat nebudu.. prosím jen o radu jak je možné agamu nalákat na jídlo či ji vykrmit
Děkuji (je mi 15 let a je to můj první plaz, záleží mi na něm, tak prosím o rady a návrhy)

Ahoj, klidně jsi mohla pokračovat v původním vlákně :-) Ale k tvému dotazu. Zkus jí nabídnout co nejpestřejší stravu aby měla na výběr, co si vezme. Jestli se jí špatně chodí, tak spíš něco co se pomaleji hýbe. Cvrčky třeba nejdřív strčit na chvíli do lednice - než se znovu "zahřejí" budou lézt mnohem pomaleji a bude se jí to lépe lovit. Jinak bych zkusila bych třeba švába - nemusíš jich mít doma hromadu, zkus se s někým kdo je chová domluvit že by sis koupila jen třeba dva tři na zkoušku, jestli to bude žrát, ze zeleného bych jí nabídla čerstvé listy pampelišek - v zimě jich určitě moc neměla a mohlo by ji to lákat :-) a všechno sypat a obalovat vápníkem ...
tak snad se agama brzy rozežere pořádně :-)

díky moc za radu, ještě jsem četla něco jako agamí koktej na rozežrání :D nevíš o tom něco ? a myslíš že nastrouhaná sepiová kost by stačila ? nebo znáš nějaký speciální a dobrý vitamín ze zverimexu ? a ještě k tomu rozboru trusu, nevíš kolik stojí a jestli by to byla potřeba ? a kam to zanést
předem všem díky moc

jestli myslíš sépiovku jako zdroj vápníku, tak bych raději volila Plastin, nebo Biomin - H.
Já používám Biomin H - dá se koupit v lékarně - sypký prášek rozporcovaný do malých sáčků - vyšší cena, Plastin http://vitaminy-pro-psy.heureka.cz/bioveta-plastin -plv-1kg/ koupíš levněji.
Vitamíny stačí Roboran H http://www.robimaus.cz/cs/vitaminy-a-mineraly/672- roboran-h-8595113000211.html
O tom koktejlu jsem taky četla ale takovéhle "experimenty " jí neprospějou, spíš naopak.
A jak říkala Auri, ten rozbor trusu - když ho necháš udělat nic se nezkazí. Buď se zjistí že má ty kokcidie - což by mohl bt důvod proč je hubená a nežere - a zaléčí se, nebo zjistíš že je fit a nežere protože se na ní podepsaly dřívější nevyhovující podmínky a budeme doufat že nápravou podmínek a stravy a množství podávaného vápníku se to zlepší. Ten rozbor stojí většinou kolem 200,- co jsem tak viděla na netu. A kam to posílat poradí asi Aurifer líp. Myslím že to tu už i někdy psala. :-)

stačí čtvrt čajové lžičky nasypat do kelímku nebo krabičky s víčkem. Do toho hodíš hmyz, zavíčkuješ zatřepeš krabičkou, aby se hmyz hezky obalil tím práškem ze všech stran a hned krmíš :-)
Vápníkem(biomin H) obaluj 4 - 5x týdně, vitamíny (roboran H)stačí 1 max 2x v týdnu
A co agama, jak se jí daří? Žere? Mohla bys zkusit jí nabídnout i zavíječe voskového, ale určitě jimi krmit jen občas. Jestli jsi z Prahy a půjdeš v sobotu na Terrabazar, mohla bych ti tam 2-3 zavíječe přinést.

díky že se ptáš... bohužel jsem z brna.. Agama mě těší ale tároveň ničí.. Vyndala jsem ji z terária aby posilovla svaly a knedka se šla vyhřát na místo na koberci které bylo vyhřáté od sluníčka.. nové trárko jí taky teďka určitě víc pomůže k tomu nabrat sílu a vápník... jenom to jídlo.. v ůterý snědla holátko a 2 kousky vajíčka .... ale co mě těší že začíná jíst zeleninu... jen opravdu nevím jak do ní dostat to maso ://

klidně jí posypej tím Biominem posypej i to zelené - stačí trošku tak jako "posolit" hlavní je že žere. :-) A zbytečně jí z toho terária nevytahuj. Nech jí v něm. Ono když se bude chtít projít projde se i v terárku a hlavně tam má tu UVB které teď potřebuje a sluníčko přes sklo okna jí ho nedodá. Navíc se nebude zbytečně stresovat :)Důležité je aby se mohla na potřebnou teplotu vyhřát v teráriu. Ty holátka jí nedávej vůbec, zkus raději toho švába, čvrčka, saranče... a snad se časem zlepší.

Uprimne jak vas tady ctu - neresil bych az tolik takove/makove vitaminy a vapnik, to muze byt v dusledku u hubeneho zvirete i kontraproduktivni - mu to "posypane" krmeni nemusi chutnat. Dovolim si rict ze pokud jsou podminky v terariu takove jake byt maji (hodne svetla, spravne teploty, vyhrevne misto, rozumny zdroj UV-B) tak neni treba vitamino-mineralove pripravky prilis resit - a pri cene Roboranu a Plastinu nejlip tohle jen pridavat do smesky pro krmny hmyz. Vylozene "obalovat" v tom hmyz staci treba jen jednou tydne - jednou za dva, i to je jen ciste pro klid v dusi. "Gut loaded" hmyz je urcite lepsi strategie nez ho "obalovat". Vetsi smysl ma "obalovani" u mladat v dobe prekotneho rustu.

to sypání na zelené jsem spíš myslela z toho důvodu že to žere, ale jak slečna psala nechce jíst ten hmyz. A zeptám se - to obalování jednou týdně stačí i u zvířete které dosud nemělo správné podmínky (viz vlákno pomoc - agama se plazí, nezvedne zadní část těla) a má problém se postavit na zadní nohy? Nebylo by lepší nějakou dobu obalovat a až se zvíře trochu zmátoří přejít na obalování jednou za týden či dva?
Díky za odpověď :-)

no ona nezvedá břicho, ale s novým uvb pozoruji i lepší náladu :) to mě moc těší.. jin ak díky za typy na vitamíny a obalování ale já to prvně do něho musím nějak dostat... a myslíte že by mohla plátek uvařeného vajíčka(bílku) ? jednou sem to zkusila a velice mu to chutnalo.. přece jen je v tom vápník :)