Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdravotné problémy Veľhad Královský/Hroznýš Královský

Zdravím, mám problém s mojim cca.8 mesačným samcom.Pod dolnou sánkou sa mu spravila veľká hrča a opuch sa preniesol na celú hlavu.Stalo sa to cca pol hodinu po krmení. Krmil som 3 strednými až adult myšami.Myši som dával živé ale celý prebeh krmenia som mal pod kotrolou a nevidel som že by prišlo k uhryznutiu v oblasti ústnej dutiny.Podľa mňa je to infekcia ktorá sa dostala do rany po pohryzení myšou aj keď som to uhryznutie nezaznamenal.Had chrčí a zvíja sa v krčoch :/. Veterinár mi po telefone povedal že to nieje nič vážne -_-...A že mám prísť zajtra ale ja to vidím tak že do zajtra to nepotiahne...Od iného zdroja som zas dostal informáciu že ide o infarkt však posúdte sami.Za všetky rady vám budem nesmierne vďačný s pozdravom Matej.P Ospravedlňujem sa za kvalitu fotky a zároveň aj za gramatické chyby z dôvodu že som z hada v strese..

kdyby to byl infark, tak by had byl po chvíli tuhoš. Asi ho myš kousla a nevšiml sis toho. tyhle opuchy se jim potom dělávají, kor když se ta myš blbě trefí do nějakého citlivého místa nebo cévy. Pokud to je jen infikovaný otok po kousnutí, tak to většinou ustoupí samo během pár dní, ale bylo by dobré, kdyby to viděl veterinář specialista na plazy. ono se totiž někdy stane, že myš trefí i nějakou cévu a krvácí to do podkoží. A pokud by tam byl hematom takovéhohle rozsahu, tak by to chtělo chirurgicky řešit - ale to se z fotek neposoudí. to je fakt na veterináři, co to zvíře uvidí.