Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon jemensky prilba

Dobrý deň

Chcel by som vás poprosiť o radu ohľadom prilby chameleona, dnes doobeda sa mu tam spravil žltý fľak a neviem ci sa náhodou nepopalil, chameleona mám asi dva týždne, papa tak 5 cvrckov denne, rad chodí von z terarka. Prilbicka mu tiež rastie neak dokriva, dávam mu vytaminy čo dostal v chovprodukte pri predaji. Vyhrevnu žiarovku mám daylight basking spot 50w a uvb reptile glo 5.0 compact uvb 100 25w. Neviem či som napísal všetko zrozumiteľné.

Ďakujem za pomoc, prikladam foto

Zdravim.Ve vitaminech vapniku nemusi byt dostatecne mnozstvi.proto je dobre ho jeste podavat zvlast.Nedostatku vapniku by odpovidalo i to,ze se mu vlni hrbet.A muj osobni nazor,i kdyz chamiky nechovam,ze vypada hodne zbydacene.Taakovej chudacek zralej skoro na mrazak.Jo a jeste neco.Cetl jsi neco o chameleonech?A jestli jo,docetl jsi se tam o prospechu vytahovani z terka?

Ten chamík je vychrtlej a totálně zbídačelej (předpokládám, že ho takhle ztýral předchozí majitel) Podávat pouze vitaminovou směs nestačí. Vitaminama se hmyz posypává 1x-2x týdně, zbytek by se měl obalovat v čistém vápníku, kterého mají zrovna chameleoni velkou potřebu a který tady úplně chybí.
Pročtěte si tenhle článek, co napsat Jaffata o tom, jak správně jemeňáka chovat, začněte ho víc krmit, pořiďte si vápník a věnujte pozornost i zařízení terária. A třeba se dá ještě do kupy... To různé popálení a zkřivení helmy a hřbetu, bývá do určité míry nevratné poškození, ale naštěstí spíš kosmetické...

Jasné, kúpil som si aj knihu a dosť čítam po internete kde sa ale dosť názory líšia, čítal som pokiaľ sa chamik nebojí a nesyci pekne mi vinde na ruku ze ho môžem dávať aj von, doma mám veľkú čínsku ružu po ktorej lozi. Ten vápnik pôjdem kúpiť hneď zajtra a diky za link na článok..ja som ho dostal ako darček a v shope povedali ze ma okolo 3 mesiacov co sa mi tiež dosť nezdá lebo ma 16,5 cm bez chvostu a chcem postaviť aj nové terarko lebo sa mi zdá primale.
ta žltá škvrna nemôže byť aj z toho ze sa zvliekal, ďakujem za rady