Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na osvětlení terárka pro agamu

Dobrý den,

mám dotaz ohledně osvětlení pro agamu.
Do terárka jsem pořídila výbojku UVA kvůli vitaminu D a žárovkuIntense Basking Spot 50W.
Splňuje toto osvětlení požadavky pro terárko 100x50x50 ?
Ještě jeden dotaz, vedeme doma diskuse o tom, jestli stačí normální 60W žárovka místo této, ale já si to nemyslím.
Jak to je, kdo s tím máte větší zkušenosti ?

Díky předem za odpověď.

Hezký večer přeji

Já jsem to napsala špatně, omlouvám se.

Mám výbojku UVB samozřejmě kvůli vitamínu D, to je v pořádku, já myslela pro tu výhřevnost a světlo, jestli ta žárovka Intense Basking Spot 50 W je dostačující a že si myslím, že ji nemůže nahradit obyč. žárovka. Jaký máte názor ?

Díky za názory

Pokud tam máte jen výbojku (BTW jakou výbojku máte? Jestli je to opravdu UVB...) a onu intensive basking spot, tak je to dle mého názoru málo osvětlené. Nicméně fotka terária by pomohla.
Nicméně 50W výbojka + lineární zářivka (nejdelší co se tam vejde) na dosvětlení bude dostačující. Tuplo a UVB dodá výbojka. Světlo zářivka. ;-)
PS: Nahradit obyčejnou reflektorovou žárovkou z elektra za 50 Kč ji klidně můžete. Je to v podstatě stejná žárovka v různých obalech a jinou cenou. ;-)