Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uzovka červená - vytápění terária

Zdravím, robím terárium pre uzovku červenú a ako zdroj tepla by som chcel použiť výhrevnú podložku na ktorej sa dá meniť teplota 27 alebo 34 stupnov. Bude jej to stačiť? Ak áno tak ktorá teplota bude pre ňu vhodnejšia? Alebo je lepšie použiť výhrevnú žiarovku?
[mod]Změna předmětu, původně: Uzovka červená (cejna)[/mod]

No já mám taky Elaphe Guttata a žádnou podložku nemám v teráriu a ani bych jí tam nedal. Pokud máš osvětlení zajišťující dostatek tepla po terárku je ti na nic. Mám za to že stejně užovka najde svůj klid kdekoli takže zkusit to můžeš. Zdrojem je hlavně žárovka kterou koupíš za cca 100,- přímo terarijní a ta má několik dobrých vlastností, 1. Vyhřeje terárium, 2. Má speciální úpravu, ze které jde záření a je to pro něj nejvhodnější zdroj tepla který můžeš dopřát, 3 Má několik hodin svícení, takže dlouho vydrží. Jestli chceš můžeš koupit i obyč žárovku, ale kup si jich více protože rychle praskají.

Dej tam normální žárovku "bodovku".Pod výhřevnym místem klidně 35 -38.Žárovku dej trochu doprava nebo doleva at je na druhý straně terárka tak25.Had se může nahřát nebo si vybrat chladnější část terárka.Speciální terarijní žárovka ze zveráku je předražená blbost v barevný krabičce.Klasická bodovka za 40,Vatáž podle velikosti terárka.

Nuty máš pravdu že je to předražená blbost v barevný krabičce, ale obyč žárovka nemá UVA záření a to ta ze zveráku má a tímto já se řídím že to není blbost, a když se s ní něco stane jde vyreklamovat. Toť můj názor a stojím za ním.