Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skrmovanie vtákov pre plazy.

Zdravím všetkých,
chcel by som sa informovať ohľadom skrmovania našich bežných vtákov, napr. vrabec ,škorec a pod. Nie som žiadny plieniteľ prírody ani nič podobné, len mám doma asi dosť šikovné mačky,ktoré mi ich dosť často nosia. Tak ma napadlo či by som ich nemohol občas využiť ako spestrenie jedálnička mojich chovancov,najmä pre kajmany a korytnačky kajmanky. Ide mi hlavne o riziko prenosu chorôb a parazitov.
Ďakujem za rady.

Nie som žiadny plieniteľ prírody ani nič podobné, len mám doma asi dosť šikovné mačky,ktoré mi ich dosť často nosia

Ty třeba nejsi přímo plenitel přírody, ale tvoje kočky ano. Pokud chytají ptáky, tak bys měl spíš vyřešit to, aby je nechytaly, než řešit, co s těmi mrtvými ptáky.

Ja mám mačky vonku nie vo vnútri,to by mi niekto napísal,že ich tu týram keď ich mám zavreté alebo niečo podobné nie? Mám mačky zaočkované a vykastrované ešte im dám vytrhať zuby a drápy. Týmto by som poprosil admina o zmazanie príspevku nakoľko sa tu ako obvykle rieši niečo iné ako som chcel. Ďakujem všetkým.

chov koček v bytě není žádné týrání, naopak pokud někdo chce chovat kočku, tak by ji měl mít zavřenou v bytě. Protože kočka prostě v naší přírodě nemá co dělat, kvůli škodám na původní fauně, které tam způsobuje.

Pokud sem dáš vlákno na skrmování místní fauny, tak se nediv, že se tu začne řešit něco jiného - tedy příčina.

chov koček v bytě není žádné týrání, naopak pokud někdo chce chovat kočku, tak by ji měl mít zavřenou v bytě. Protože kočka prostě v naší přírodě nemá co dělat, kvůli škodám na původní fauně, které tam způsobuje.

Tak, naprosto přesně. Člověk, kterému se kočka toulá po okolí, resp. vůbec po venku ať mi nevykládá, že mu na ní záleží a že s ní "počítá". Je to prachsprostá výmluva. Venkovní kočky umírají zhusta na silnici (kde mohou být navíc příčinou autonehod), končí v zubech psů, střílí po nich myslivci i ti, které zhusta sere, že se jim producírují po pozemcích, serou v dětských pískovištích atd. Kočka patří pod zámek, v bytě se vůbec netýrá a tyhle "bezprizorky" mohou být kastrované (což majitele šlechtí), nicméně je to nezbavuje možnosti dělat paseku takového kalibru, že se z toho při větším počtu toulavých koček (což je každá kočka, co se nezdržuje u sebe na dvorku a osobně takovou ani neznám) stává zhouba jak pro ptactvo, tak pro plazí populace.

Já mam kočky ráda a sama 2 mám. ale tak právě proto je mám zavřené v bytě a ven nechodí, max občas vyběhnou na dvorek, když jsou pootevřené dveře. Kam vědí že to nemají dělat, tak hned zase mažou domu. A doma jsou celý život a spokojené. A myši řeším pastičkama.

Jinak když někdo argumentuje, že má kočky na lovení myší, tak kočky sice uloví i nějaké ty myši. jenže mnohem víc uloví toho, co nemají - právě ptactvo, plazy, zajíčky atd. Když najdu čerstvou přejetou kočku, tak pokud není moc rozstřelená, tak z ní vypreparuji kostru a lebku. No a samozřejmě odpitvám..některé kočky jsou plné granulí + občas nějaký ptáček, ještěřička. Jiné u okrajů vesnic jsou plné jenom zbytků ptáčků, ještěrek, křečků, mláďat užovek a zajíců, a celkem vyjímečně myš. A to jsou jenom vzorky toho, co ty kočky sežerou... zbytek jenom zabijí.