Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odmítání potravy-Krajta královská

Dobrý večer všem!Vím,že se to tu už párkrát řešilo a doufám,že nikoho nenaštvu,když se na to zeptám také.
Mám cca půl roční krajtičku něco lehce přez 3 měsíce z plzenské tera burzy.Po koupi jsem ji dal cca 14 dní na přivyknutí a první krmení.Napřed jsem zkoušel malou myšku a bez úspěchu.Po dalším týdnu ještě menšího potkánka.Také bez úspěchu.Po měsíci jsem se paní na další burze ptal,čím krmila.Až tehdy mi řekla,že holaty a ještě k tomu,že nuceně.Tak začal boj.Zkoušel jsem,jestli si vezme sama.Bez úspěchu.Taktéž jsem ji musel holata nacpat do krku.První chvíli trvalo,než pochopila co se po ní chce a ze zbylích se udělal "vláček".
Další holata se mi do ni podařilo nacpat stejným způsobem až po třech týdnech.Do té doby vůbec nechtěla začít polikat,jen je vždy vydávila.Totéž se opakovalo i po další tři týdny.
Při posledním krmení před těmi cca třemi týdny byla stažená do eSíčka,že by chtěla útočit.Tak jsem ji zkusil předložit hole.Do prstu mě kousla,hole mi vytrhla z prstů,ale odhodila pryč a znovu se ztáhla do eSíčka.Tak opět jsem musel nuceně nakrmit.
Dnes po těch dalších cca třech týdnech nic.Připravená v esíčku,hole před ní,a nic.Nuceně dáví ven.

Proto se obracím na Vás vzkušenější,jak ji co nejšetrněji rozkrmit?Co by na ni mohlo platit?

Zkoušel jsem krmit v tera-bez úspěchu.Zkoušel jsem na noc zavřít do krabičky s živími i mrtvími holaty-bez úspěchu.Zkoušel jsem myší,mastomyší,potkaní,dnes křeččí holata-nic.Za ty tři měsíce,co ji mám,snědla cca 12 holat.Už jsem z toho docela zoufalej.u jiných hadů se mi to nikdy nestalo.
Předem se omlouvám za takový román,ale chtěl jsem Vám aspon trochu vylíčit celí problém.A všem předem děkuji za odpovědi.

ničim ji necpi a už vůbec ne holaty, to je volovina...dej jí odstávče křečka, pískomila, hraboše, osmáka nebo něco takového. Krajtám vesměs hlodavčí holata vůbec nic neříkají. chce to již osrstěnou a běhající, přiměřeně velkou kořist. Jaké má podmínky chovu?

Ahoj!Ty včerejší křečci už byli krásně osrstěný.Spíš jsem to jen blbě nazval holaty.Ale je pravda,že ještě neběhali.A bez nejmenšího úspěchu.To nucený krmení a holata byli jen instrukce od bývalé chovatelky,jak ji krmila ona.Že je volovina ji cpát to vím,ale espon vždy něco snědla.Zkusím ještě ty křečky koupit až budou běhat,nebo něco jiného z těch návrhů a uvidíme.Ještě jsem přemýšlel dát ji ještě o něco delší hladovku,ale pro cca půl roční mládě...
Podmínky chovu-Tera 60x35x35 (prckovi si myslím,že by mělo stačit)
Teploty kolem 26-30 pod výhřevem nemám změřeno
Rosení cca 1-2x týdně
Úkryt jen jeden,ale většinou ho ignoruje a je namáčklá mezi vrchním sklem a větví
Větrání dole i nahoře pruh přes celé tera široký 5 cm.

Ted když tak pátrám v pamněti a byl jsem se kouknout i v mrazáku (tam končí,kromě holat,vše co nesní) a mastomyš tam je zamražená.To byl první pokus o krmení a neúspěšný.Byla o něco menší jak obyčejná myš.Pak jsem zkoušel ještě menšího potkánka,také bez úspěchu.Pak až mi paní řekla,že krmila nuceně holatama.

Dobrý večer!Tak se po měsíci opět hlásím.Krajtička mi stále nežere.Zkoušel jsem ty mládata mastomyší,co už běhali a stále nic.Menší čerstvě rozběhaný před cca týdnem,větší která tam běhá už druhý den a vůbec nic.Už je to víc jak měsíc,co měla naposledy aspon vnucená holata.Přes den je zalezlá v úkrytu,v noci šmejdí po terku,mastomyš po ní běhá,občas se ztáhne do eSíčka,ale jak se před ní mastomyš mihne,tak se obrátí a plazí se jinam.
Napadlo mě taky,jestli by to nemohlo být velikostí terka,že je na ni velké?Už opravdu nevím co...

U regiusek je to běžná věc,pokud nějak viditelně rychle nestrádá není se čeho obávat.Jeden můj dospělí samec nežral už 6 měsíců,jedno loňské mládě co normálně žralo teď nechce už 3tí měsíc,jiné zase vynechá 2 měsíce,pak si vezme a teď zase měsíc nic.U nich je to tak nepravidelný že se to nedá vychytat.Buď chtějí nebo ne.Já zkrmuji jen potkany a myši.Jednou nabídnu potkana a nic.Za pět minut myš a vezme si.Nebo obráceně.Za mě doporučuji nekrmit násilím,mít trpělivost a zkoušet střídat krmivo.Jestli je zdravotně v pořádku,nakonec si vezme.

Ta je cpe i když nechtějí

to bude možná kámen úrazu. Regíny stávkují často a rády, ale zdravý had v dobrých podmínkách se nakonec vhodnou kořistí nažere sám, než aby chcípl hlady. Ono to nucené cpaní ho navíc tak dostresuje, že pak se už bojí čehokoliv včetně normální kořisti. Pokud to zvíře není vysloveně hubené, tak ho prostě nech uplně v klidu a občas zkus nějakou kořist...třeba ty malé pískomily, hraboše, džungaráky. Nebo mrtvou mastomyš s rozstřiženou hlavou a břichem a vloženou ke krajtě do úkrytu. A pokud krajta startuje na vyrušení, tak jí zkus nabídnout kořist s ohaleným mozkem. Pokud není moc vyděšená, ale vyjede a kousne, tak mozek už většinou z huby nepustí, je to pro ně dost super atraktant.

Zdravím.Jestli za měsíc zhubla,nevím.Bohužel jsem ji nezvážil.Ale udělám to a budu hlídat.jinak k těm rádoby konstruktivním nápadům.Mrtvou kořist jsem zkoušel a bez nejmenšího krajty zájmu a úspěchu.A to s tím živím žrádlem je mi jasné.Ale ze zoufalství uděláš cokoliv.Hlavně když máš ranní směnu,chodíš spát cca v 22:00 a krajta vylézá z úkrytu v cca 22:30,tak co zbývá?zkusit to a bud a nebo.Bohužel zatím nic.Samozřemně,že tam mastomyš má jak jídlo,tak přístup k vodě.

Mne sa tie zabite v podobnej situacii celkom osvedcily, ked to hadovi chvilu tancuje priamo pred nosom tak tam je predsa len lepsia sanca na to ze ho to vyprovokuje k utoku, ako ked sa ta mys niekde v rohu zahrabe do kory a chrape. Rovnako, ked to nezafunguje na prvy krat, stoji za namahu tu mys trochu podhriat (trabars halogenkou) a o par minut pokus zopakovat. Ono rozumiem ze ludia chodia do roboty, ale cez vikend pravdepodobne nechodite spavat pred desiatou. A ako som pisal, ak vam potvora nejako vyrazne nechudne, tak tomu radsej dajte cas a hlavne s kludom, ono na silu do hada nieco napchat, to by som videl ako uplne krajne riesenie.