Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dobra "trubica" ?

Chcem agame vimenit "neonku" najviac sa mi pozdáva táto, máte dakto skúsenosť ? Je to čo sľubujú vôbec reálne ? Firma Lucky Reptile vyvinula po dlouhém výzkumu zářivku T5 se stabilním obsahem a výdejem UVB záření. UV Sun T5 vyniká především dobře vyváženým UV spektrem, zahrnujícím vlnové délky 290-305 nm, které jsou nezbytné pro syntézu vitaminu D, ale často ve zdrojích UVB chybí.

UV Sun T5 je účinná ve vzdálenosti 20-50 cm od zvířat, má teplotu barev 6500K (jako denní světlo) a vydává světlo s excelentním zabarvením (více než 90 Ra). Poprípade poraďte lepšiu ;-) Ďakujem

Dlho skumat mohli, ale je otazne na co dosli.
Stabilne UVB po nejaku dobu vyzaruju vsetky UVB zdroje a nakoniec je ich treba vymenit za nove.
Zdroj kde chyba podiel 290-305nm nie je UVB zdroj - bubak aby cloveka dostali pochybnosti nad aktualnym zdrojom UVB.
Ucinok ktory je udavany v neskutocnom rozmedzi 20-50cm hovori sam za seba - az pol metra od zdroja ktory v najlepsej konfiguracii meni 42W na svetlo na 1 meter dlzky, vyzaruje ho vsetkymi smermi a este okrem brilantneho mnozstva UVB ma aj excelentne sfarbenie a teplotu :)

Zaver - pre agamu nedostatocne. Radsej najsilnejsie reptile/reptiglo ako UVB k vyhrevnemu miestu a klasicku linearnu T5 ziarivku za 2 eura z baumaxu na dosvietenie. Vo vysledku viac koncentrovaneho UVB a viac svetla v terariu. Cenovo porovnatelne a mozno aj lacnejsie