Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon nejí a vyplazuje jazyk

Dobrý den,
Mam tříměsíčního chameleona, který po dvou měsících kdy jedl 5-8 mikrocvrčků za den přestal jíst a vyplazuje jazyk a když už zkusí po nějakém cvrčkovy vystřelit tak mu to nejde jazyk nelepí a ani nevystřeluje do dálky problémy trvají už 3 dnem a zhoršují se původně musel jen k cvrčkovy blíže ted ho už, ale nechytí vůbec prosím o radu jsem opravdu zoufalá.
P.S. rosím i 2x denně a skoro pokaždé se napije
cvrčky obaluji v roborandu D a reptive v poměru 10:1 (poradili mi to ve zverimexu a do ted nebyl žádnej problém)

já si teda nejsem jistá co je zač ten Roboran D ale podle mě není určený pro plazy. To je Roboran H, ale i to je mix minerálů a vitamínu stejně jako reptivit.
U chamíka podle mě jde o nedostatek vápníku. Ten se právě zpočátku projevuje takhe.
Koupit plastin nebo Biomin H - to je vápník
Obaluj vápníkem 3-4dny v týdnu a vitamíny stačí 1-2 dny v týdnu. Těmi ho předávkuješ snáz než vápníkem.
ostatní podmínky v terári jsou jaké? Světlo s UVB má?

Ale ve složení Reptivitu je vápník nepostačilo by změnit poměr ? A terárium je pouze zatím malá odchovnička, protože ho mám od cca 2-3 týdnů tudiž má jenom 40x30x30 jako výhřevnou žárovku tam mám 50W daylight baskingspot a UVB mám reptillight 15W za další 2-3 týdny by se měl stěhovat to většího terária (70x70x130)
P.S. Včera jsem mu ještě zkoušla dát napít z kapátka a dnes ráno pozoruji zlepšení