Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vs. suchozemská želva

Ahoj, četla jsem něco o tom, že želvy mají v trávení nějaké bakterie, které mohou být nebezpečné pro agamu - platí to plošně pro všechny želvy nebo jen pro určité druhy? Děkuji za odpověď
PS - nebojte, nechci narvat želvu a agamu do jednoho terárka ;-) Prosím jen odpovědi bez spekulací, děkuji moc.

ano, želvy v sobě hostí různé mikroorganismy, které jim samotným neškodí, ale pro jiné plazy mohou být patogenní, a to nejen pro agamu. A platí to dost obecně. Takže želvy a jiní plazi nepatří do stejné ubikace a pokud chovatel chová želvy a jiné plazy, tak by želvy měl dělat naposled a dobře dodržovat hygienu chovu.

Aha, takže to je o všech želvách? Takže kdybych chtěla v létě venčit želvu i agamu, měla bych je dát do oddělených koutů zahrady? Doufala jsem, že nějaké želvy budou v pohodě. Co jsem koukala, tak v Praze mají pospolu různé ještěry a želvy, snad hvězdnaté.

stačí, když je nebudeš venčit ve stejném výběhu. Jo, občas některá veřejnosti přístupná chovatelská zařízení to tak mají, ubikace s želvami a ještěry a nějakou zoohygienu chovu moc neřeší. A pokud jim pak něco na něco kejchne, tak to pak samozřejmě věřejně nevyvěsí. Ale ty když si to doma nebudeš řešit taky, tak to pak případně zbytečně odnesou tvoje zvířata.