Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon řasnatý - pokles aktivity a příjmu krmiva

Dobrý den, chovám samce pagekona řasnatého (stáří rok a půl). Býval vždy takový živý, zvědavý a aktivní (stejně tak při lovu). Nyní v posledních asi 2-3 měsících se hodně uklidnil, což by mi ani tak nevadilo,prý se s věkem stávají klidnější, ale on téměř přestal lovit (sežere tak s bídou 1 středního cvrčka za týden). Řeším to zejména z hlediska saturace potřebnými vitamíny a minerály, jelikož žere tak málo a většinou než si konečně nějakého cvrčka uloví, tak se z toho cvrčka ty nalepené vitamíny dávno setřou.Dávám mu i ovocné kašičky (vždycky je měl velmi v oblibě) s vírou, že aspoň v nich si ty vmíchané vitamíny doplní, ale teď si sotva lízne. Jinak nemocný se nejeví, zbarvení je pořád hezké, nehubne, močí, kálí (s ohledem na snížený přísun potravy), svalový tonus taky v pořádku (i když po probuzení se mi zdá takový roztřesenější, ale kdo po probuzení není). A tak bych se chtěla zeptat, jestli je to normální, že se takhle rapidně s věkem sníží aktivita jedince (včetně toho apetitu), nebo je to alarmující a ukazuje to, že není něco v pořádku? Děkuji.

Je pořád ve stejném teráriu, teplota se změnila až teď, jak začaly teplejší dny, tak mám v místnosti tepleji, ale vše je v referenčním rozmezí. Terárium je vystláno hnědými ubrousky, na lezení do výšky bambus + dřevěná větvička, živá rostlina (potos) v květináči, domeček z kůry jako úkryt, rosím 2x za večer, z vitamínů používám plastin + roboran pro plazy (namícháno 1:1) - stejné vitaminy dával i chovatel, od kterého ho mám zakoupeného. Ještě zdroj světla - úsporná žárovka zavěšená v květináči. Světelný den 12 hod.

To jsem po pravdě nikdy nezažil, takže to si nemyslím. Pokud jí alespon něco, tak by to nemusel být zas tak strašný problém. Zkuste sem hodit fotku terárka, možná nás něco napadne až ho uvidíme. Zkuste taky blíž popsat podmínky, co přesně znamená referenční teplota?