Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fleky na kuzi - potrebuji poradit

Ahoj,

prosla jsem nekolik for a porad nemohu prijit na to co s mym drobkem.

Na kuzi jsem mu odhalila 3-4 fleky ohranicene oranzovym zbarvenim (viz. fotografie) nevim jestli to je spatnym svlecenim, on se rad totiz svleka tajne a skryte. Nebo jestli se jedna o nejakou kozni plisen. V okoli se mi zatim nepodrilo zjistit veterinare se specializaci na plazi, tak zkousim jeste vas.

Pri tmavsim zbarveni fleky nejsou temer videt, takze jsem fotografie porizovala pri krmeni na bilem podklade, kde agamak zesvetlal a fleky vylezly.
Kazdopadne ho ted pravidelne rosim a zda se mi ze se to zlepsuje (odhaleni skrv 9.4. a posledni fotografie je z 28.4.), ale muzu si to jen namlouvat.

Zatim mi nikdo nic moc neporadil. Agam je cily, zrout (opravdu strasna popelnice) a snazi si namlouvat samicku :)

UV zareni se vyhyba od mala, nejradeji se nahriva na primem slunci, ci po zarivkou. ale jak Zapnu UVB Repti-glo se stahne a jde do kouta chrnet. (delaji to oba, jak on tak ona)

Diky za jakekoli rady

Dobrý den, s takovým problémem bych raději zašla k veterináři pro plazy. Může se jednat jak o tu plíseň nebo i spáleniny, tak i o jiné problémy třeba i s vnitřními orgány. I to samotné UVB udělá hodně pokud jej mají nedostatek. Přidáváte vitamíny ke krmení?

Dobry den,

vitaminy pridavam, dostava jak zeleninu tak i zive s vitaminy ... pod UVB nechce sedet, nebo tak maximalne ho tam ted pristihnu jednou za tyden. Nejradeji se toula vsude mozne a vyhledava prime slunicko. byly jsme u jednoho veterinare, a ten nam neporadil, take nevi. Ted jdu ve ctvrtek k dalsimu, tak snad nam poradi. proto to zkousim i tu, kdyby nahodou nekdo neco vedel nebo se setkal s necim podobnym.

Tak jsem byli u veterinare, sekrabl, dival se do mikroskopu a nic, zadni roztoci nic ... pak navrhoval invazivni osetreni a to ustrizeni kusu kuze a poslani na biopsii ... nakonec jsem se dohodli, ze pokud to po svleku nezmizi a bude se to rozsirovat, zvetsovat ze ten zakrok podstoupime :-/ Ale nechce se mi do toho, mam jen obavu ze bude Agamak trpet zakrokem a stejne se nic nezjisti ... co si myslite?
Prikladam jednu fotku kdyz se ulozil ke spanku a flek je viditelny ...

Teda taky mě trošku zarazilo, že nespí v terárku ... bála bych se i možného útěku, nebo že by mi zalezl bůh ví kam ... agamky by měli zůstat na jedno místě, připadá mi, že má i celkově nějakou divnou barvu, ale to mi možná jen připadá ... nenechávejte jí spát po bytě :/

add 1) nevite proc umrela a hned tu rozhazujete spinu
add 2) pokud bych sama nevidela volno chov a nekonzultovala vse s majiteli, tak se do toho nepoustim
add 3) nikdo jste mi neporadil a ani veterinar nevi, proto jsem se obratila na forum,a resite co resit nepotrebuji
add 4) tuto reakci jsem od vsech zde ocekavala, takze zadne prekvapeni, jen jsem zase zjistila, ze fora jsou prevazne k nicemu pokud nejdete s davem nebo nemlcite a jen si vce prectete (jako ze jsem si to tu zde vce precetla za ty dva roky a to by me zajimalo, kdo z vas si to tu vse tez precetl)

Proč tedy umřela? Jen tak agama ve 2,5 letech neumře, musí být něco špatně.
Pan "majitel" agamy pravděpodobně bude odborník, pokud doporučoval volný pohyb zvířete po bytě.
Fóra nejsou k ničemu, člověku se dostane plno užitečných rad, jde jen o to, zda to člověk bere jako radu nebo jako buzeraci. Jeden člověk Vám poví, že chovat volně agamu v bytě je ok, ale dalších tisíce lidí + veškeré weby o agamách toto rozhodně nedoporučí. Ty skvrny klidně můžou být právě kvůli tomu. Leze všude možně v nedobrých podmínkách, v bytě totiž není nikdy vhodná podmínka na to, aby se tam agamka potulovala jako pes.

Umrela nenadale, ze soboty na nedeli jak byly velka horka. Zrala, behala do posledni chvile, v patek se nestandardne zbarvila do oranzova a misto bobecku vytvorila jen louzicku.
Dala jsem ji do terarka na pisek, ale uz se ani neodsunula nikam do ukrytu nic :.( Rano byla tuha.
Konzultace s dvema veterinari vedla k zaveru, ze mohla mit vrozenou vadu, ci zadrzenou snuzku. Agamka, ale nehrabala, ani nebyla nijak zravejsi, ani bricho plnejsi ze by se rysovala vejce.
Na forech jsem nasla, ze obcas nejaka agama nenadale umre a nikdo nevi pricinu ...

Fleky na "muzi" resim dele, uz jsem i vystridali vice "specialistu na plazi". Umrti Miky bylo opravdu necekane.

Bohužel agamy neumí mluvit a bohužel se ani účinně bránit, jinak by Vám zcela jistě nakopala prd...zadek. Agama neumře za dva dny ani kdyby byly 50c vedra, jsou na to totiž zvyklé ze své domoviny. Na co zcela určitě zvyklé nejsou, je chození po studené dlažbě atd. Přeberte si to sama.

A nedošlo Vám třeba, že mohla mít tu zadrženou snůšku díky onu chovu, protože byla stále ve stresu a neměla správné kladiště, tudíž ani kde hrabat?
Tudíž jednoduchá diagnoza ... zřejmě špatné podmínky chovu. Zařiďte agamě správné terárium kde bude spokojená a možná nepříjdete i o druhou agamu.

Vy si nedáte poradit,že ? Myslíte si, že ta agama bude kňučet a smutně se dívat když bude mít špatné podmínky ? Že vám to třeba řekne ? Přeneste se přes své ego, všichni tito lidé, kteří sem píšou,se snaží pomoct těm nebohým tvorům, které vy mučíte.
Ne nebudu se rozčilovat,kéžby vás potkal horší osud než vaše utýraná zvířata

Ach bože... Opravdu přestávám chápat ty lidi, kteří se místo toho, aby se snažili vytvořit zvířeti správné podmínky, budou dohadovat o tom, že "chovatel" to řekl, "fungovalo" to a přes to nejede vlak,... Ale že tam v těch podmínkách asi brzo exne další chudák zvíře, to si nějak neuvědomí. Ten koutek v pokoji mi opravdu přijde jako vrchol demence, nemůžu si pomoct :-/ ale my jsme asi jen ty hloupé ovce jdoucí s davem, které mají pro své agamy vhodné podmínky... Ale co se po ránu rozčilovat s lidmi, kteří za to očividně nestojí a o radu ovšem taky ne... Zvířat majících takové majitele je mi opravdu líto a z majitelů leda na bl....í