Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadila by Jedlová kůra a hrubé hobliny jako podestýlka?

Zdravím, přemýšlím o novém zařízení terária, mám Korálovku Mexickou granit a líbí se mi představa této kombinace, mám připravené opracované kmeny, a písek mi začíná upřímně vadit.. Takže hlavní otázka: vadila by jedlová kůra a hrubé hobliny jako podestýlka? přidávám odkazy na konkrétní produkty http://www.superzoo.cz/drt-chipsi-extra-xxl-10l-3- 2kg/#parametry a http://www.superzoo.cz/podestylka-jungle-earth-exo -terra-4-4l/. A rád bych znal Vaše názory, jakožto "sousedů" chovatelů. Děkuji

Zdravim
Ten druhy produkt, to nieje tak dokonca kora, podla opisu by to mala byt lesna hrabanka, ale ako to vyzera neviem, take veci nekupujem.
Ako substrat som skusil uz kade co, ale najviac my vyhovuje uz spominana kora- vpohode v suchu aj vlhku, vizera pekne, nepredstavuje nejake riziko pre zviera... proste same plusi. Osobne nerozumjem preco chcete miesat koru s hoblinamy, ale ak niesu nejake prasne tak by to v suchom prostredi vadit nemalo.
A na okraj, kupujem normalnu mulcovaciu koru v zahradnicom oddeleni lubovolneho hobby shopu, hlavne preto ze sa mi nechce ten isty produkt preplacat desat krat za obrazok jasterice na obale.

No ten druhý odkaz blbne, po tom co se odkaz otevře je tam ve výběru ta Jedlová kůra. Takže tu Jedlovou kůru nedoporučujete? Chtěl bych změnu aby to vypadalo více přirozeně, proto mě napadla tato kombinace, který se jakš takš podobá přírodnímu podkladu(barevnou kombinací). A co se týče prvního produktu ty dřevěné "kousky" Ty by ve spojení s něčím byli vhodné..?? Děkuji

Ono koru ako taku odporucam, ide mi skor o to ze ten produkt v odkaze je 300kc za 10l, v Baumaxe za to dostanete mozno 50l, akurat to nieje predavane ako terarijny substrat.
Ak vam s tym mixom ide vlastne o farebny dojem, tak smelo chodte do toho, nevidel som dovod preco to robyt z cisto praktyckeho hladiska.

Tak já nehledal odkazy jinde, když jsem ten "výrobek" měl před nosem. O cenu mi nešlo, šlo o to zboží, aby já i druhá strana(Vy) jsme měli jasno o čem já mluvím :) Samosebou si budu zjišťovat cenovou relaci až pak, napřed jsi chci zjistit informace. :)
A Váš názor je takový, že ta drť praktická není? Když bych jí smíchal s něčím dalším.

V pohode, takze chcete zmes kory a drevenych stiepkov pre koralovku. Za mna to pojde bez problemov, stiepky by robili problemy vo vlhkom prostredi (no je to drevo, takze plesne, hniloba, mozno aj nejake tie hribiky), ale u koralovky, teda v suchom terku uplne v pohode.
Podla mojho nazoru je kora vpodstate univerzalna (no urcite sa nehodi do typovo pustneho terka, ale nejake zavazne problemy nesposoby, ak pravdaze zviera nevyzaduje prave piesok, napriklad na zahrabanie sa). Stiepky su pouzitelne len v suchom terku, ako som spominal, je to drevo, a tomu voda mu neroby dobre.
Takze vas povodny napad so zmesou kory a stiepkov v schvalujem (este raz, nevedel som ze to chcete miesat pre vizualny dojem), hadovi to vadit nebude a nebude to sposobovat ani ziadne technicke problemy.

Dobrá, děkuji za Vaše rady. prozkoumám možnosti. Ještě jsem přemýšlel, že kolem misky s vodou bych dal nějaký písek, napadl mě akvarijní, protože se nebude při namočení lepit, jako klasický písek a je mnohem více barevných možností.
Terárium mám v místnosti, takže kvůli návštěvám bych rát aby to bylo vzhledově lepší.