Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Růst dubií

Zdravím odkoupil jsem za pakatel malé dubie 0,5-1cm, ale pro moji agamu jsou docela male, dotaz zní jak je uchovat aby vyrostli a prezili momentalne je mam v akvariu a uvnitr akvaria mam nastrihane obaly od vajec. otazka je dat jim tam nejaky substrat a cim je krmit popripade mam je vlhcit ? dekuji
Změna předmětu, původně: Rust dubii (Aurifer)

Promiň ale je těžký zadat do hledání chov dubii? O dubiijích je toho tady ohledně švábů nejvíce napsané :-)
http://tera.poradna.net/q/view/70881-blaptica-dubi a-svab-argentinsky
Lze je mít jen na proložkách s teplotou 27-28C
Krmit "vlhkou" potravou (jablko je asi nejlepší) a přikrmovat suchým pečivem nebo granulemi.
Rosit není potřeba jen jednou za týden třeba porosit z lehka proložky.
Dobře větrané akvárko/box. Dát si bacha na chemii z kupovanýho jídla.

Tak já krmím 2x týdně "vlhkým" . Jinak při tom doplním i suchou část potravy a ta vydrží do dalšího krmení a už mám v oku kolik toho jablka sežerou za pár dní .Ono se ani nekazí oni ho postupně okusují a než začne na povrchu měknout tak to zase okoušou. A to rosení je zase věc názoru. Ne aby byli ve vlhku ale jen tolik aby bylo zase za hodinu sucho.

já krmím taky tak, zhruba. Když sežerou, doplním. Nerosím většinou vůbec, ale když jsou den dva bez šťavnatého, tak se napijí z kapek rádi (to i ostatní švábi). Takže když mají dožráno a zrovna se mi ten den nechce dělat s ovocem, tak jim tam prostě cáknu po stěnách ze špricky, aby se aspoň napili.