Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosím, co mám za šnečka

Dobrý večer, mám velkou prosbu. Před pár dny mi byla darována Achatina, nevím však jak poznat o jaký druh se jedná. Fotek jsem již viděla spousta, ale stále tápu. Přidávám fotečku, je tedy trošku čuník od hlíny, ale snad to bude poznat, moc prosím o pomoc. děkuji

loading...

Ono by to chtělo ho umýt a nechat natáhnout nohu, případně vyfotit columelu. Reticulata mě nejdřív napadla taky, ale na reticulatu to má dost jemnou ulitu, ta v téhle velikosti už by měla mít charakteristickou drsnou strukturu ulity. Takže mi to přijde spíš na tu fulču, nebo nějakého křížence. Dneska je v chovech řada mixů kde čeho, jak šnekaři chovají víc druhů pohromadě a často ani neví, co to vůbec mají za druhy a že by se spolu mohly křížit. A některé druhy Achatin se mezi sebou kříží naprosto bez zábran, třeba zrovna ty reticulaty a fuliky, albopicty, immaculáty atd.

tohle je ta reticulata. Ona barva je u retic a řady hlavně mladých fulic dost stejná. Ale odrostlá reticulata by měla mít charakteristicky hrubou texturu na ulitě, jak je vidět na téhle fotce. Pokud to je kříženec, tak nemusí. Právě u kříženců už se kvůli tomu nedá moc identifikovat, co to je. Co se týče podmínek tak se bát nemusíš - jak fulici, tak reticulatyy mají skoro stejné, obě jsou velmi nenáročné.