Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon řasnatý - ocásek

Ahoj všem,
mám takový problém s pagekonem. V terárku mám jednoho samce a dvě samice. Snášejí se dobře a není s nimi problém (až na to když samec se chce pářit tak samici "okusuje").
Včera jsem ale koukal, že se jim tam na zemi něco hýbe a on tomu samci upadl ocásek a asi 10minut se tam hýbal. Nevíte jak se tohle může stát, když se nijak vzájemně netrápí, že by ho pustil třeba kvůli tomu, že by samice ho trápila?
A dá se tomuto nějak předejít aby do budoucna alespoň těm samičkám neupadl?

Předem děkuju za vaše zkušenosti.

Pagekoni ocas občas pustí prostě jako obranu. Tudíž pokud se vzájemně proháněli po teráriu je možné že ho některá ze samic chytla za ocas a on jej tudíž pustil. Zabránit se tomu moc nedá, leda mít zvířata odděleně a pouště je k sobě jenom na páření a hlídat to.