Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plachý leguán :/ a malý??

Ahoj, chtěl bych se zeptat, vlastním leguána zeleného asi 6 měsíců, takže má asi rok. A je pořád plachý nenechá se sám od sebe chytit, když ho chytnu a začnu krmit je uplně jako jiný, hned jí žádný problém ale jinak je strašně plachý... každý den mu tam čistím a dávám jídlo pozoruje ale když se přiblížím rukou tak utíká.... nevíte jak na to ? :)
a ještě jedna otázečka, má asi necelý rok, měří 50cm (celou dobu co ho mám) a váží 97g (přibral asi 10g) je to ok ?
a když se podívám na Youtube např. watch kde mají rok starého legoše tak ten muj je poloviční :/
Díky :)

povrchově jako proti parazitům atd. už jsem zjistil bylo ošetřeno a teď už tam nic nepobíhá vše ok
to rozplacli noo... když přijdu ze školy a podivam se pomalu na něho co dělá (tak ať mě nevidí) tak buď se vyhřívá nebo stojí a někde se pohybuje ale když se mu ukážu připlácne se a klidně 2-3 hodiny se nepohne... :/

takže to terko je ve stavu jak bylo posláno na obr ??
za mě - zbytečně ho nestresovat, netahat, nevážit, nefotit se s nim u zrcadla a nevim co...chce to byt trpělivej a dat tomu hodně času
ten můj se taky bál, pak jsme postupně začli žrát lísky jetelinky na dlouhém stonku, pak začal z ruky, pak se nechal drbat když žral, teď se nechá i když nežere a řekl bych, že tady v tom směru bych měl být a jsem hodně spokojenej :)
ale je to individuální co se týče povahy zvířete
ale asi taky záleží jaké má podmínky a jak se mu chovatel věnuje a jak to má srovnáno v hlavičce :)

chcete mi říct, že na té jedné fotce mu je 1 rok? :D ta 21 měsíců joo to vypadá dobrý ale na ten rok fakt velky :) je krásný nevím kde jde chyba u toho mého :/ koupil jsem ho na burze s kožními problémy ( nevěděl jsem to) dá se říct, že už je 100% zdravý co se týče té kůže jen mě trápí že nějak nerostl...
ukážu fotky jak vypadal...
ta jedna sice horší kvalita ale jde vidět jak je tmavý a pohublý...
na té druhe jsou přímo ti dva co jsem koupil, ten vlevo za 900 už umřel neměl sílu ani jíst nic byly jsme na veterině, píchal mu stravu a nepomohlo
toho druhého mám doteď a stav se mu dle mého zlepšil ale chtělo by to dohnat tu velikost a socializaci no... :)

měl byste tam mít kvalitní UV výbojku nejlépe s předřadníkem + bodovku jako další zdroj tepla + zářivku na dosvícení
ale záleží na velikosti terka, já nemám taky žádné extra velké ale vedle UV mám právě tu bodovku ještě
já svítím těch 12-13 hodin všemi světly stejnou dobu
proč svítíte přes víkend jinak než v týdnu ?
jestli mu budete přes léto kupovat rukolu a polníček tak to je vaše věc :) ale já s ohledem na to, že legoš ještě neměl ani 2 roky a v zimě mi žral 1 vaničku polníčku za den tak u mě todle nehrozi
přes léto, nebo když počasí dovolí tak dávám pampeličky, jetelinu a lístky vrby + jako v zimě sem tam přihodim dýni, mrkev, okurek... ovoce jsem za ten rok a půl co ho mám doma dal 2x