Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový štír

Dobrý den, vím že tento můj dotaz je velice hloupý a především má chyba. Dnes jsem si v Ostravě na Faunatrzích koupil od Polského chovatele štíra, vypadal jako neagresivní a nepříliš toxický druh. Chovatel neuměl ani slovo česky takže sem nezjistil zda se jedná o velešťíra nebo druh pralesního štíra. Byl mi sdělen pouze jeho latinský název který bohužel už neznám a to je má otázka.
Byl bych vám vděčný za jakoukoliv odpověď byť doměnku.

Jeden z českých názvů tohohle štíra je štír žlutopásý. T pásy jsou na těch fotkách vidět. Když si zadám na ifauně H. phyllodes, tak nevyjede nic. Obvyklý druh to u nás tedy není. A podle Occamovy břitvy je nejjednodušší řešení tím správným. Z toho mi tedy vychází paucidens. Arachnolog ale nejsem, takže můžu mýlit.☺