Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená - vejce

Zdravím,
samička mi nakladla sedm vajec..vůbec jsem to nečekal a je to má první zkušenost se snůškou. Vejce jsou jakoby lehce propadlá a některé jsou z půlky bílé a z druhé půlky jakoby oranžové, to teprv ještě celé zbělají? Jak teď narychlo jednoduše udělat nějaký inkubátor? Předem děkuji za odpovědi.

po nakladení bývají lehce propadlá, ale pak se srovnají pokud jsou oplozená a zdravá. Co se týče těch napůl bílých napůl oranžových, tak ty mohou být buď neoplozené, nebo defektní. nezbělají, ale buď zkolabujou (pokud byly neoplozené), nebo se budou normálně vyvíjet, ale ta oranžová část má někdy pak tendenci plesnivět. Stačí když ty vejce přendáš do krabičky s přiměřeně vlhkým vermikulitem a dáš na terárko, gutky se vylíhnou i bez inkubátoru, pokud jsou ta vejce zdravá. Pokud ne, tak by to inkubátor stejně nevyřešil.

Tak jsem si nakonec půjčil malé terárium, dal jsem tam tak do 1cm vody, na to krabičku s vermikulitem a na ně vejce. Nahoru jsem dal světlo napojené na termostat a nastavil na 27,5°. Tak snad to bude stačit. Když jsou některá vejce celá oranžová, tak je mám dat pryč a nechat tam jen bílá a ty "dvojbarevná"? Za jak dlouho se tak cca mají vejce srovnat?