Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pandinus cavimanus - nafouknutý ?

Zdravím . Spolužák si koupil na Fauna trzích štíry P.cavimanus 1.1(má je od neděle) ale samice se mu zdá oproti samečkovy nafouknutá .nebo že by to bylo kvůli tomu že bude mít mladý (to se mi nezdá že by tak rychle "nakynula")?
Podmínky:
Zatím je má rozděleny v krabičkách na radu prodejce.
Teplota kolem 24°C
Lehce vlhkej substrát
Velikost štíra je asi 6,5cm

Víc info pak na doptání.
Lepší foto k večeru bych možná připnul .
Díky

Ano, pandinusové připomínají z dálky zástupce rody heterometrů... To ovšem nemění nic na tom, že na fotkách jsou oba štíři rodu pandinus. Na krabičce s označením samce jsou zcela jasně vidět promáčklá klepeta, která mají pouze samci p. cavimanus (od toho i jejich český název štír promáčkloklepetý).
To, zda v krabičce nalevo je fakt samice p. cavimanus z této fotky opravdu jasné není, nicméně rod pandinus to je zcela určitě. A vzhledem k tomu, že napravo je zcela jistě samec P. cavimanus, dá se předpokládat, že i samice bude tohoto druhu...