Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraněná tlama krajty královské

Asik tyden zpet jsme si s pritlem koupili na fauna trzich v ostrave cca 2 mlade krajty vcera bylo prvni krmeni ktere dopadlo docela blbe po tom co zabil hole a zacal ho do sebe cpat tak mi ho naras vyplivnul kdyz sem skoumala proc vsimla sem si ranky ze spodu tlami nekrvacela prikladam foto.... prosim o radu jak hadovy ranku osetrit od vcerejska vecera je na ubrouscich ....dekuju lucie
[mod]Změna předmětu, původně: amosek krajta kralovska
Pište výstižně předmět. Napište přesně, čeho se dotaz týká. Předměty typu "Pomozte plz" nebo "Dotaz" nejsou příliš vhodné, protože nic neříkají o vašem problému a těžko pak můžete očekávat včasnou odpověď. Stejně tak - Elaphe guttata není zrovna vhodně položený dotaz.
(cejna)[/mod]

Vždyť Vám píšu, že tam nic nemá. A ještě doplním, že to hole nevyplivla kvůli nějakýmu poranění, ale nejspíš proto, že:
1. jste jí vyrušili
2. hole je pro regiusku moc malá kořist.
PS: absence interpunkce a téměř všechna i/y obráceně nemá nic společnýho s CZ/SK

Jak už napsal cejna, na tlamě nevidím žádné poranění. Tudíž bych se řídil jeho rady. Zkusit větší kořist a nerušit. Například menší myš. Tu si myslím dá v pohodě.
Jinak doufám, že jste nemyslela onu "holou rýhu" na obrázku označenou červeným kroužkem. To totiž není poranění. ;-)

[33trwua.png]

Mno podle fotky moc poznat velikost myši není, ale pokud je to něco ve smyslu skákavky, tak bych v tom neviděl problém. Nejjednodušší bude to zkusit. Většinou se řídím pravidlem, že potrava má být cca stejně tlustá jako nejtlustší místo hada. A co si pamatuju, tak své regine jsem nikdy holátko nedával. Nadarmo nemají hadi možnost "vykloubení spodní čelisti", aby mohli pozřít velkou kořist. ;-)