Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na Agamu vousatou..

Ahojky všem. Jsem chovatel (začátečník) agamy vousaté, máme jí doma asi 3 týdny.Byl to rychlý kup, jak už jsem pochopila, né moc dobrý ze zverimexu.Přečetla jsem si o ní spousty názorů a diskuzí na internetu, ale názory lidí se hodně mění, prostě každý řekne něco jiného,tak nevím z čeho si vybrat.Ve zverimexu mi taky nic moc neřekli, neboť jsem pochopila, že po třech týdnech četby o ní toho vím více, než prodávající, ale né vše.

Naše agama má asi cca půl roku, tak mi to bylo řečeno, má 30 cm a 75g. Váha se mi zdá dost malá,ale to je jen můj odhad.Co si o váze myslíte vy? a o cm? Koupili jsme terárium 80*34*41(d*š*v) má v teráriu břidlicový kámen,nad ním tepelnou žárovku 75w a uvb světlo. Na nejteplejším místě je v teráriu 33°C- pod tepelnou zářivkou tak 37°-40°. Na nejchladnějším 24°C, je to dobře?
První otázka je jak často musím agamě svítit světlem uvb, když na něj není zvyklá,ve zverimexu nesvítili. Druhá otázka je na končetiny se nepostaví,plazí se! čím to může být?může to být tím že ji nebil podáván vápník?tak jak jsem se zase dozvěděla ve zverimexu? Může se to ještě změnit? Podávám týden vápník- sépiovku a 2 týdny už Roboran H.
Vodu pije i sama z misky, zelené také jí listy pampelišky,moučný červi a švábi.
Moučný červi jí dávám proto že mi to příjde na tu váhu málo, nebo špatný odhad věku.

Prosím Vás o radu,jak tu píšete o Luciferovi,jde vidět že je fakt dobrý co se plazů týče, za jeho názor bych byla nesmírně vděčná děkuji Vám všem za Vaše rady.

Nesvítili UVB? Tak to je hezký teda, opravdu ve zverimexu by měli prodávat jen králiky a nebo jiné savce, který nepotřebují extra péči. Já svítím všemi světli (i UVB) 12h denně. Na délku 30cm je 75g teda dost málo, můj má 38cm a váží 240g (ale ten je zas na druhou stranu tlustý). Plazí se pravděpodobně proto, že neměl dostatek vápníku, pravděpodobně ho ve zverimexu nedostával vůbec, chudák agamka. Změnit se to může tím, že jí bude vápník podáván, kamarád měl také agamku ze zverimexu, také se plazila a za pár týdnů jí srovnal, ale zas byla o dost mladší/ menší.
Počkej si spíš na Lucifera, ten tomu rozumí nejvíce, agamka je moje první tera zvíře a mám ho zatím jen pár měsíců :)

I tak moc děkuji za tvoji odpověď Jak už jsem řekla UVB nesvítili vůbec a vápník také nepodávali vůbec.
Sami mi to řekli. Já si myslím,že by neměli prodávat žádná zvířata, kór když o tom ví houby. Mám jí 3 týdny ale věřím,že správná péče mi pomůže jí dát do kupy. Snad, vzdávat to neholám. UVB svítím ale je 4 hodinky děnně neboť na to nebila zvyklá a vápník podávám jednou za 2 dny Roboran každý den.

Sviťte 12h ne jen 4h. To že na to nebyla zvykla? To je jako že nebudeme dávat dětem z Afriky moc jídla, protože to teď žrali kořínky :) prostě jí to nechce na těch 12h, čím víc toho bude mít, tím je větší šance, že se z toho dostane, pokud se dostane. A jak říká Cadaverous, zkuste jí vyfotit, třeba to nebude taková tragédie a nebo naopak to bude horší, než si představujeme

Pokud je jí půl roku (o čemž trochu pochybuji, protože zverimexi rádi zakrývají své chyby tím, že řeknou, že je tak malá, protože je mladá) a neměla přísun ani k UVB, ani k vápníku a o vitamínech ani nemluvě, tak o jejím dalším chození vážně pochybuji. Spíše bych Vás směroval k vrácení agamy do obchodu a požadování o vrácení peněz, protože tohle nebude 100% zdravé zvíře nikdy a budete se trápit oba. Jak Vy, tak zvíře.
Všechna světla (UVB, výhřev, osvětlení) mají navodit dojem denního slunce. Tudíž si položte otázku: "Jak dlouho svítí slunce?". Dojdete k názoru, že cca 12 hodin. Tudíž máte odpověď.
Osobně mi 30 cm a 75 g příjdou málo, ale to neumím tak moc odhadnout. Hodila by se fotografie terária a agamy. Pak se dá i něco určit.

Ježiši, to je teda hezký. Kdy lidi ze zverimexu pochopí, že jen týraj zvířata... ono taky jste agamku viděla než jste si ji koupila a taky vám řekli, ze nesvítili a nedávali vapník, neměla jste ji kupovat vubec. Ale kontrolu bych tam poslala, buh ví v jakem stavu tam jsou ostatní zvířata. Kupte agamku od chovatele popř na teraburzách, tam je dobré, že si pokecame s chovatelem a zodpoví vám vsechny vaše otázky.

To zvire je primo "roztekle" kvuli rachitide, bylo dlouhodobe v extremne spatnych podminkach - nedivte se ze se jen plazi. Je v hrozne spatnem stavu. S UVB (jakym, jak daleko od ni?) svitte normalne 12 hodin denne. UV bych dal k tomu vyhrevnemu mistu, a nahoru pridal jeste zarivku - trubici, bez UV, jen kvuli prosvetleni. Nedavejte moucne cervy - nejsou vhodne. Je otazka jestli ma smysl se o neco se zviretem v takovemhle stavu snazit. Mozna se ho povede zachranit, ale zustane deforovane a postizene, jde o to jestli nebude jen zbytecne trpet. Jinak ta soucasna pece a podminky dle popisu myslim ze relativne OK, az na ty moucnaky - vic pro ni nejspis udelat nejde... Nez sepiovku, radej smichat ten Roboran s Plastinem, zhruba v pomeru 1:1. (sepiovka muzou obsahovat hodne soli)

Bohužel to vidím obdobně jako lucifer. Podmínky jsou celkem v pořádku, ikdyž nějak moc nevidím větrání. Pokud zverimex uzná chybu a vrátí Vám ji, asi to bude lepší. Tato by bohužel nemusela jejich "péči" rozchodit. Minimálně část peněz bych po nich požadoval a ještě bych na ně poslal kontrolu.