Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon - malý příjem potravy

Dobrý den,
Konečně jsem se začal radovat že je vše v pořádku. Bohužel jsem se nemohl radovat dlouho. Poslední dobou mi přijde že pagekon ubyl na váze. Prostě je dost hubený. Krmím banán a Repashy, pokus byl i se cvrčkama. Prostě je nechce. Když mu dám Repashy nebo banán tak si vezme tak 1-2x do týdne. Ale strašně malé množství.
Terárium: 60x40x60
Teplota: den- 25 noc 20 ( i když se tato teplota špatně udržuje vzhledem k počasí venku :-D)
Rosím 1x v podvečer. Čistě jen kvůli pití.

fotky sem vložím zítra. Kolem cca 15:00 hod.

Tak mě napadá. Nemáte nějaký dobrý tip na jídlo? Vážně mě nic lepšího než Repashy a banán nenapadají.
Budu rád za každou radu. V knížce jsem četl že je možné krmit i noční hmyz, to jsem ještě nezkoušel.

Vím že se tu toto téma už mnohokrát řešilo, ale přesto prosim o radu.

Děkuji

Jen jestli to celé nebude tím, že ciliáti v chovech jsou tak strašně prokřížení mezi sebou a v podstatě bez přilívání cizí krve, že už se v odchovech prostě objevuje vyšší procento méně životaschopných "kriplíků". Samozřejmě tím nechci jakkoliv napadat chovatele, jen konstatuji, že těch x desítek generací příbuzenského páření už se z logiky věci musí někde a nějak projevit a nebude to záležitost jednoho chovatele, ale populace jako celku. Nicméně, toto berte jen jako názor laika.

Ano každá rada je dobrá. Jen jsem napsal co vím já a jak mi bylo řečeno. Viléma jsem se ptal co s ním může být. Stále neodpověděl.

Když teda vezmu v potaz že mu chybí to UVB. Tak jakou mám vzít? Mám ten kryt na světlo od ExoTerry, takže není problém tam hodit jedno UVbéčko. Předpokládám že nějakou slabou?

Pokud krmite Repashy kasickami, jsem presvedcen ze je pro ciliaty UV-B zbytecne. Repashy je celkem vyvazene i po strance potrebnych vitaminu, vcetne D3. "Maly prijem potravy" - kdyz tam nemel co lovit, tak holt ani nezral - mozna jeste navic z duvodu ze nemel klid...? Nepochopil jsem to "Dával jsem mu je několik měsíců. Vždy jsem je našel mrtvé." - z jakeho duvodu? Staci dat nekam do kouta pro ne krmeni (piskot, kolecko mrkve, par psich granuli...) a cvrcci vydrzi nez pojdou vekem = radove tydny. Sam davam ciliatum vzdy vic cvrcku (10-20), a jen prubezne doplnuju kdyz vidim ze uz jich ubylo. Jinak pres noc by mozna bylo dobre slaboucke nocni osvetleni (par bilych LED na zlomek vykonu), at muze lovit kdyz je kolem klid a nic ho nestresuje.

Dobře, děkuju!
Konečně jasná odpověď kterou jsem chtěl. Pagekon má určitě klid. Do terária mu lezu jen v podvečer abych porosil, dal žrádlo a vodu.
Bezobratlé jsem teda nezavrhnul a začal jsem je do terária zase dávat. Převážně cvrčky a spol co nachytám za barákem na louce. Louka není ošetřována nějakou chemii. Takže to bude v pořádku.

nechtěla jsem už nato reagovat, ale nedá mi to.. Milý ciliátek, pravděpodobně budete člověk bez vlastního názoru. Možná kdybych byla MOD, nebo rádce, tak mi taky poděkujete, že jsem Vám chtěla poradit. Jinak nemáte zač. Ano, zní to logicky, že když zvíře nemá vitamín D z UVB záření, tak se nadopuje nepřirozenou cestou. Doporučuji těm, kteří nemají 500kč ročně na žárovku ( přitom jsem přesvědčena, že některé své zvířata, někteří prodávají i za 500 euro ),ať se zavřou na 200 let do skleněného terária a vitamíny dostávají pouze přes Repashy a jsem zvědavá, jaký genetický materiál předáte svému poslednímu potomkovi. Jsem moc ráda, že nepotřebuji poradit. Chudáci ti, co jsem chodí a nemají zkušenosti a hlavně ty zvířata. A když budu náhodou něco potřebovat, tak tady už o radu opravdu nebudu žádat.

Já vážně nevím co si myslíte. Vitamín který potřebuje má. Přece je jedno jakou cestou ne? S koupením UVB žárovky problém nemám. Ale zatím jsou okolnosti proti vám. Neříkám že se řídím radou jednoho člověka. Ba naopak, vše se snažím prověřovat od více zdrojů.

Člověk bez vlastního názoru? No, vlastní názor na věc začátečník opravdu nemá. Hold se řídí radama zkušenějších. Kteří už mají vše vypozorované. Nezavrhuji váš názor, ani postup.

I když vitamín D3 má (sice né z UVBéčka ale z "dopování") tak to neřeší problém s nežravostí. Cvrčka zatím nesnědl.

Pagekon stále nechce žrát, myslím si že zase trochu pohubnul. Prosím pomozte! Neznáte nějaký způsob jak mu vrátit chuť do jídla?
Momentálně jsem zkoušel střední a malé cvrčky ze zveráku. Zítra půjdu na louku.
Jak ho mám přinutit jíst? Chytit se nenechá. Zkoušel jsem mu dát kašičku kolem tlamy aby ji slíznul. Vždy uteče a nechce to.
Klidně řeknu znova všechny informace:
Terárium 40x60x40cm
Větrání na stropě + šoupací dvířka( netěsní = profukují)
Rosím 1x večer
Jídlo: Repashy - jen trošku týdně, víc si nevezme
Banán- nechce
Cvrček - nezájem, klidně mu leze po hlavě ale nic
BIO přesnídávka - ochutnal, nechce
Mám připravené mango tak uvidím jak tomu dá
Teplota - noc 20-23
Den 23-26
Úkryt má. Fotka terária je nahoře.
Hovínka děla.
Přijde mi že ten pagekon sežere doslova to co potřebuje k životu, vic nechce.
Osvětlení: obyč žárovka na dosvícení + topítko keramické (bydlím ve studeného baráku, když je doma třeba 18 stupňů tak to na chvíli zapnu.)
V teráriu je sám, jiný pagekon tam není.
Substrát - piniová kůra
Na skle drží, neklouže.
Budu rád za každou radu, budu Vám moc vděčný!

Pro Niamerlin- UVB objednáno ;-) jsem fakt zoufalý takze zkouším vše.

Někdy pomůže mít misku ve větvích, už se to tu někde řešilo, pokud je plastová, udělej do ní dvě díry a přidrátuj ji k nějaké haluzi ... Zas co znám lidi, kteří krmí z nádoby (živou), tak tu mají na dně terárka, aby do ní gekoni mohli svrchu. Dělám to taky tak a myslím, že Vilda též. Zkusil si ten banán namáčknout na větev ? Nebo tu větev pomazat přesnídávkou ... :beer:

Jak už jsem psal do zprávy, pokud žere aspon něco, je to základ. Holt zkusit jiný druh hmyzu jak už tu psali ostatní, luční kobylky, malá sarančata, panchlory, chytit nějakou můru, případně tam nechat ty cvrčky a dát jim nějakej kousek žrádla, aby nechcípli. Nedával bych jich tam 10-20 jako psal Lucifer, ale cca 5-6 klidně jo. Když koukám na to terárko, napadá mě, jestli nemůže být rosení jednou denně málo, ale to se těžko odhaduje. K UV se vyjadřovat nebudu, to je opravdu zbytečná debata a řešila se tu už tolikrát, že to znovu nemá smysl.

Dávám aktuální info!
Pagekon je na tom stále stejně. Zjistil jsem jedno velké +. Nachytal jsem mouchy a dal mu je do terária. Překvapení! Mouchy jsou pryč. Takže konečně jsem našel něco co pagekon žere :-). Ještě jsem zkoušel kobylky, asi je snědl. Bohužel mají kobylky momentálně pár milimetrů. Takže aby se tím pagekon nažral. Musel bych chytat kobylky celý den :D btw. to samé jsou ty mouchy. Takže hledám další možnosti co by mu mohlo chutnat