Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kousnutí zápřednicí nebo něčím jiným?

Zdravím,
před třemi až čtyřmi dny mě cosi pokousalo ve stanu. Bohužel jsem "pachatele" nepřistihla a míst kousanců/šťípanců jsem si všimla až večer, kdy poraněná místa nesvědila, jen bolela, otekl mi kotník a postižená místa byla sytě červená (podobně jako na fotce). Měla jsem závratě a malinko zvýšenou teplotu (které ale mohlo způsobit i přepracování). Dnes ráno začala postižená místa lehce fialovět a snad i lehce blednout. Proti alergii beru xyzal, takže ta by být neměla.
Nevěděl byste, prosím, někdo, co mě mohlo kousnout? Nemáte s něčím podobným zkušenosti?
Na fóru jsem našla případ, kdy podobné poranění způsobila právě zápřednice jedovatá, ale průběh a příznaky se trochu liší.
Děkuji všem za odpovědi!

Záleží na tom, kde jsi byla pod stanem-mělnicko a litoměřicko, tak opravdu zápředice jsou, předloni asi štípla moji kavkazandu cca 60kg, otekla ji noha až po hlezno a celkem dlouho trvalo, než se zahojila. kdyby to byl menší pes tak by měl o dost větší potíže-dle slov veterináře.