Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rašelina nebo rašelina s pískem pod gekončíka nočního

Dobrý den, má zde někdo zkušenost se substrátem pro gekončíka nočního - kde by byla pouze rašelina, anebo směs rašelina písek? Po pročtení různých článků a diskusí jsem nenarazila na to, co je lepší. Četla jsem, že rašelina spíše trávicí trakt gekončíků pročistí, než aby ho ucpávala jako lignocel. Dala bych přednost jen čisté rašelině. Není to pro takové pouštní zvíře až příliš vlhký substrát? Předem děkuji za odpověď.

Už z toho důvodu odkud gekončíci jsou (a pokud vím, Írán není mezi top 3 ve vývozu rašeliny :-D ), bych byl pro písek ... Měli jsme gekončíky několik let na propraném hrubším písku s desítkama odchovaných mláďat a všichni v pohodě. I když vím o případu ucpání pískem, šel bych do toho znova, bez míchání substrátu ...

V odkazech níž jsou dvě diskuze na toto téma, je to hop nebo trop :puff:

http://tera.poradna.net/q/view/74960-nejvhodnejsi- substrat-pro-gekonciky-nocni

http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/nemodforum/ r/detail/175372/substrat-pro-gekonciky-nocni

zdravim,
my meli po adopci starsiho gekoncika podobny problem,nekdo mi tenkrat poradil kocici stelivo "MIKES",uz se to asi nedela,nebo dela a ja to nesehnala,nicmene gekoncik uz druhym rokem uspesne prospiva na obdobnem jilovitem stelivu pro kocky a drobounkem pisku(ve stavebninach ho prodavaji na dosypavani zamkove dlazby,zrnitost si nepamatuju,ale je tak jemny ,ze prasi az hruza.Ale gekoncik uz se neucpava=nevim,zda zmenou substratu,nebo uz se vzpamatoval(-a,je to dama v letech a cca dvakrat rocne ma (neoplozenou) snusku,prave do toho prasneho pisku)z predchoziho estetickeho akvaria....