Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Snůška vajec p. guttatus

Zdravím,
mám snůšku vajec od guttky, bohužel, v hroznu a vajíčka už nejdou oddělit. Inkubuju je tak v suchém typu inkubátoru na vlhkém rašeliníku. Ale některá vajíčka mi začínají žloutnout (hlavně ty tři vespod a dvě chytají žlutou na špičce) a já bych se chtěla optat, zda aspoň ta "vepředu" by se dala zachránit? Vnitřky špatných vajíček odsaju stříkačkou a pak opatrně odstřihnu obal, jak jsem si už zde načetla z poradny. Snůška by měla být oplodněná, samička byla se samcem.

Zde jsou fotky: Vajicka

Děkuji za rady.

Ten někdo tu asi moc není. ta vajíčka by mohla ještě do zítřka vydržet, ne? Mrknu po práci po nějakém jiném zásypu proti plísni a snad i někde seženu nějakou tu žiletku či skalpel, to se asi jeví jako lepší varianta než nůžky. Díky moc za rady, cením si jich :) Je to vůbec má první snůška a já doufám, že aspoň něco vyleze :)