Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blaptica dubia - utočí na sebe?

Ahoj.
Nevím, zda se mi to zdá, ale když najdu ve své chovné nádrži chcíplého (což se teď stává docela často) dospělého švába, leze po něm několik švábů a zdá se mi, že ho ožírají. Jako by mu ukoušou hlavu, takže většinu mrtvých švábů vyhazuju bez hlavy a občas i bez kouksu hrudi.

Nemůže mým švábům něco chybět? Nějakej vitamín, kterej tímto nahrazují?

Teplota je cca 29° a v nádrži mám 400-500 švábů různé velikosti..

Ahoj, většinou to bývá nedostatkem vody, jak už naznačil kolega ... Ono při teplotě okolo těch 30 vysychá všechno rychleji, tak vezmou za vděk i kámošem :-D Masakr to bývá u N. cinerea například (ti jsou víc na tu živočišnou složku), když se chovají totálně v suchu, tam stačí utrhnout nohu švábovi a ostatní ho roztrhají jak piraně (a taky stejně rychle :-D )