Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pogona vitticeps - terárium

Zdravím Vás,
chtěl bych Vás poprosit o Váš názor. Chtěli jsme si s přítelkyní pořídit ještěrku a právě Agama vousatá nám přišla jako vhodný začátek vzhledem k tomu, že o nich na internetu píšou, že to je jedna z jednodušších ještěrek. Terárium má 80x40x40(DxŠxV) a stěnu apod. jsme si dělali sami dle instrukcích na stránkách myreptiles.netstranky.cz . Teplota se na nejteplejším místě (na kameni) pohybuje kolem 35 - 38 °C a na nejchladnějším místě přibližně 24-27 °C.

K osvětlení používáme: Žárovka Repti Glo 10 UVB, 25W (umístěna vlevo v rohu)
Zářivka Exo-Terra Repti Glo 10.0 - 61 cm, 20W (Umístěna nahoře uprostřed)
Žárovka Day Glo Tight Beam, 50W (umístěna na levé straně nad kamenem)
Agamka je sameček, je mu 11 měsíců a pár dní. Měří cca 48 cm a váží +- 40 g. Žere jednou denně asi 10 cvrčků, podle nálady, v misce má neustále čerstvou zeleninu a asi dvakrát do týdne dostane nějaké to saranče či švába. Cvrčky mu dvakrát týdně obalujeme ve vitámínech Reptivite s D3. Párkrát do týdne nám pobíhá po místnosti a jako na potvoru se vždy vyprázdní, zrovna když je venku.

Moc rád bych věděl, Co si o tom myslíte.

Předem mockrát děkuji za všechny Vaše kladné, či záporné názory.

Zdravím.

kolem 35 - 38 °C

Výhřev by bylo lepší vytáhnout až ke 40-45°C.

neustále čerstvou zeleninu

Jakou zeleninu? Nejlepší je zelené - pampeliška, polníček...

Cvrčky mu dvakrát týdně obalujeme ve vitámínech Reptivite s D3

Reptivit s D3 přestaňte používat úplně - máte UVB, není potřeba proto dodávat D3 "externími" zdroji. Lepší je Biomin H, Roboran, nebo rozemletá sépiová kost jako čistý zdroj vápníku. A lehce obalit každý den.

Párkrát do týdne nám pobíhá po místnosti

Agama není pes nebo kočka, doopravdy se nepotřebuje venčit! Je jí lépe v dobře zařízeném teráriu s velmi omezeným lidským kontaktem.