Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá - problém

Dobrý den mam problem s jednou samickou Agamy vousaté, kterou jsem asi před měsícem koupil od chovatele jako 2roky starou, žije momentálně ve skupině která čítá i s ní 3 samice + jeden samec. Podle předešlého chovatele má udajne být oplodnena. Uz co jsme si je vezli domu tak obcas jakoby sýpala, nebo vydechovala s takovym zasyčením. A dělala to pořád. Dneska sebou zacla trhat s otevrenou tlamou a jazykem venku az ji 2x odleteli sliny. Potom to vypadalo ze prestala dychat a mela skoro zavrene oci. Najednou asi po minute se zhluboka nadechla s uplne otevrenou tlamou a zase prestala dychat asi na minutu. Potom se zase tak nasilne nadechla. Ted uz trochu lozila ale vypada jakoby malo dychala. Nesetkal se s tim prosím někdo? Nevim jak ji mam pomoct. Další o něco menší problém mám v tom že jsem tyto 3 samičky přidal k mému samečkovi kterého už mám 5let, ten samozřejmě neví kterou první vábit, to je vpořádku. Ale přestal mi úplně jíst, at mu dávam cokoliv tak odmítá. Poradte. Terárium 170 x 50 x 50 výhřev 40W bodovka, zářivka 120cm/36W Narva biovital, repti glo 10.0

Děkuji předem
Změna předmětu, původně: Agama Vousatá - problém (Aurifer)

takže tys nové zvíře, zjevně mající respirační problémy dal bez karantény k ostatním zvířatům? Tak to bylo přímo geniální.

S respiračníma problémama u zvířete ti virtuálně nikdo neporadí, to akorát veterinář- specialista na plazy. Co se týče nežraní toho samečka, tak pokud se dvoří samicím, tak obvykle méně žere. Ale taky od ní něco mohl chytit (a to je dost pravděpodobné).