Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přežije mládě holuba se zraněnou nohou?

Ahoj. Mám nechtěný problém a prosím o radu. Na balkóně se nám vylíhlo a odrostlo mládě holuba. Má ale nohu "šejdrem". Někde na úrovni kolene má bambuli a nohu má vyhnutou jako by na pohled špatně rostlou. Možná zlomenina, možný zánět, ale prostě jí má do boku a našlapuje jakoby na koleno. Ještě nelétá, ale každou chvílí by měl a snaží se chodit i když vrávorá.

Fotku nemám, ale mohl bych udělat. Přežije holub invalida, který se bude učit létat nebo musí mít obě nohy zdravé?

Díky moc za každou radu

Zrovna nedávno som videl mestského holuba "invalida" len s jednou nohou, zobal pri zastávke mhd zo zeme nejaké odrobiny spolu s inými holubmi. Pohyboval sa polo-kráčaním a polo-plazením, evidentne však vedel lietať a podľa správania sa mi zdalo, že už nejakú dobu v tom stave existuje.
Toľko nepriama odpoveď, či mláďa s poškodenou nohou prežije. Možno áno, možno nie, možno ho hendikep odsúdi k rýchlemu zániku zo strany nejakého predátora (poštolka, jastrab, mačka, kuna,... ). Každopádne aj mestské prostredie je istým spôsobom ekosystém so svojim potravným reťazcom, treba sa na to dívať z tejto strany a zbytočne sa kvôli invalidovi nevzrušovať (bez urážky ;-) ).

přesně tak, navíc holubi jsou zrovna dost přemnožení. Takže se strachovat o osud 1 defektního mláděte holuba není úplně na místě. Ikdyž chápu, že pokud ho má člověk někde na očích a sleduje ho, jak roste, tak si k němu asi vytvoří nějaký vztah a přeje si, aby přežilo.

Děkuju vám oběma za odpověď. Taky už 3 vejce letěly do koše, protože jsme byli po zásluze potrestáni. Člověk chce udělat dobrý skutek a on je pak invalida. Jsme ve městě a zřejmě holubi přiletěli přímo z centra města. Chtěl jsem jen sám vědět, jestli má náš strašpytlík šanci. Nohu má úplně do vzduchu, chodí po koleni, ale včera se dostal do 20cm vysokého květináče. Teď leze na kraj balkonu na římsu a zřejmě už je na odchodu.

Pak nasázim do všech květináčů ty velký šišky, aby se to neopakovalo :-)

Chovu zdar :-)