Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem varan stepní - určení pohlaví

Dobrej den poradi mi někdo jak přesnně určit pohlavy varana stepniho ? Obcolal sem spoustu veterinařu a sondovat to buď neumí nebo nechtějí:-/ olomouc a okoli Sme z prostějova
Změna předmětu, původně: varan stepni (Aurifer)

loading...

Ahoj.
Asi tak jak píše Aurifer a Black.Ader.

Pokud s ním jde manipulovat tak ho čapni zmáčkni lehce kousek za kořenem ocasu =jako zkoušku(laicky pro někoho kdo nedělal palpalce)takhle starej by měl vystrčit.

Za mě někdo bude mít asi jinej názor ale já nedoporučuji sondovat a to z mnoha důvodů.To musí provést jen člověk kterej s tím má opravdu zkušenost!!( u varanů).

ale já nedoporučuji sondovat a to z mnoha důvodů.To musí provést jen člověk kterej s tím má opravdu zkušenost!!( u varanů).

ono nejen u varanů. Já zvířata, co mají nějaké typické pohlavní znaky nesonduji vůbec. Spolehlivost je stejná, jako u vizuálního určení podle druhotných znaků a akorát se zvíře zbytečně traumatizuje, i pokud to dotyčný umí. A pokud to navíc neumí, tak to je o průser.