Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená a krmení

Dobrý den, od ledna máme užovku červenou a v poslední době nechce baštit, nejdřív přes měsíc nechtěla žrát vůbec, pak nakonec začátkem června sežrala myšku, ale po pár dnech ji zas vyvrhla. Je akční, lítá po terárku, ale zdá se nám, že je nějaká hubená...
Nevíme čím to je. Možná ale tím, že jsme si pořídili ještě jednoho, trochu většího hada ( terárka mají vedle sebe a pořád na sebe koukají). Myslíte že je to tím? Že se třeba cítí ohrožena?
Teď jsme je rozdělili aby od sebe byli co nejdál a neviděli na sebe, ale i tak máme obavu o zdraví našeho miláčka. Poradíte?

Dobrý den, těžko říct jak přesně je naše užovka stará, vlastně nám ve zverimexu neřekli ani jestli je to samec nebo samice a my nejsme natolik zkušení abychom zjistili co a jak. Jak už jsem psala, máme ji od ledna 2015. Koupili jsme jí zatím menší terárko, asi výška 30, šířka 25, řekli nám že na prvních pár měsíců to stačí. Máme už rozpracované velké pro ni, ale zatím se na něm stále pracuje. V terárku má misku s vodou, domeček a substát je klasická univerzální kokosová drť. Dokud jsme nepřivezli druhého hada, žrala úplně v pořádku, nebyly s ní žádné problémy. Zhoršila se až teď po dovezení korálovky. V příloze zasílám nějaké ty fotky - neručím moc za kvalitu, jsou jen z mobilu. První tři jsou foceny asi před dvěma/třemi měsíci, další dvě dnes.