Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výbojka "ReptiEye" - zkušenosti

Zdravím.
Narazil jsem na mně neznámou výbojku značky ReptiEye za poměrně slušnou cenu. Nicméně nikde nenacházím nějaké recenze či zkušenosti. Proto se obracím na Vás.
Mohu tuto výbojku s klidným svědomím koupit do terária pro mého zákazníka pro Agamu vousatou? Nepoužívá ji někdo z Vás? Popřípadě i recenze na e-shop v odkazu.
Předem děkuji za Vaše recenze. ;-)

dle mne je to vse ze stejne fabriky

Myslel jsem si to samé a dokonce jsem snad i někde četl, že je to úplně to samé, jako bývalý Solar raptor, jen jiná značka. Pro sebe bych se toho asi nebál, ale přeci jen je to pro zákazníka... ;-)

Znám, majitele. Zatím nejsou stížnosti, ano je to vyrobené jak říká Lucifer. Vím, že dost chovatelů agam tyto výbojky používá a zatím s tím nejsou problémy. Uvažuji o ní taky

To je dobrá zpráva. Dík. ;-)

Také znám majitele....pokud se mu dá věřit, tak je to vlastně výbojka SunLux. Je to úplně stejné, jen jiná značka. Něco jako Citroen C1, Toyota Aygo či Peugeot 107. :-D
Mělo by se to vyrábět snad dokonce na stejném místě, jen je na konci jiný popis. Zda tomu tak je ukáže čas, neboť je to poměrně nová značka. Dříve majitel prodával SunLuxy, které od něj mám, nyní má jen ty "jeho". Co za tím stojí můžeme spekulovat...slyšel jsem i názory, že mu SunLuxy zakázaly prodávat, ale zda je to pravda nevím. Každopádně já nyní jdu do těchto nových a věřím, že vše bude naprosto v pořádku.

Tak klasika, někteří lidé prostě zjistili, že se lampy dají objednat "pod svým jménem" a zkouší podnikat. Zda to bude úspěšné ukáže čas, protože zkušenosti jsou prostě takové, že jak člověk nemá silnou páku, je čajna schopná zabalit a poslat výrobky, který jim někdo jiný se silnější pákou vrátil. Ale třeba budou lampy v pohodě. Bohužel do doby, než si je vezme někdo kdo má solarmetry a bude je pravidelně měřit je to docela risk, takže osobně testovat zatím neplánuji.

Dobrý den,
dovolte mi se také vyjádřit :)

Ze začátku jsem také prodával Sunlux a nikdy jsem nepřemýšlel nad tím, proč dovážet další značku lamp, ale stalo se to, že pro mě z neznámého důvodu, mi SunLux oznámil, že mi lampy už nemůže nadále prodávat. Na neštěstí to bylo v období vánoc, kdy jsem dokonce zaplatil na tuto značku kampaně a snažil se prosadit, ale to není podstatné.

Důležité je, že tato zkušenost mě vedla k tomu, abych založil novou značku a jsem přesvědčen, že ne zrovna špatnou a dnes jsem rád, že jsem tak učinil.
ReptiEye lampy nejsou ze stejné fabriky jako SunLux.

Máme úžasné výsledky, samozřejmě děláme testy, porovnáváme a testujeme vše na UVC.
Přidávám pár obrázků pro info.

Na závěr bych chtěl říci, že se snažíme prodávat kvalitní osvětlení pro plazy a snad jsme se už během pár let osvědčili :)

Také bych se vyjádřil, ale nechci Vám kazit radost a nadšení :-D i když jste konkurence.
Jen chci potvrdit to, co píšete na začátku svého příspěvku, v té době jsem bohužel neměl jinou možnost a už z našeho posledního jednání mi bylo jasné, že odmítnutím v podstatě vyrábíme konkurenční značku. No dnes by to bylo úplně jiné, jelikož již nejsem vázán na žádnou další osobu.

Co bych ale rád napsal a věřte mi, je to pro Vaše dobro:

ReptiEye lampy nejsou ze stejné fabriky jako SunLux

Pochybuji že víte, z jaké továrny pochází vaše lampy, pan Leo Zhan je totiž pouze překupník, nikoliv výrobce. Každý z nich Vám bude trvdit, že je výrobce. Víte, už to dělám dost dlouho a svět je ve skutečnosti malej...

Máme úžasné výsledky

Když tomu moc nerozumíte, těmi výsledky bych se až tak neoháněl. Ani nevíte, co vlastně měříte ;-). Já to nechci moc rozvádět a to z toho důvodu, že bych Vám tím poradil a to pochopitelně nechci :-D.

Pane Čapku,
já také pochybuji o spostu věcech, ale to neznamená, že Vás tu budu urážet, tak se k tomu prosím taky nesnižujte :)

Ano, máme skvělé výsledky, ať se Vám to líbí nebo ne a snahou z nás udělat hlupáky to nezměníte.

Chtěl jsem pouze objasnit téma okolo naší značky, to jsem i s Vaší pomocí udělal a tím bych to celé uzavřel.
Děkuji za Vaše poznámky.

Přiznám se, že mi to nedá abych nezareagoval. Píšete, že máte vynikající výsledky. Měřeno čím? Je mi po pravdě jedno o jakou značku se jedná, ale jsme na teraporadně, nikoliv na inzertním serveru. Pokud se tedy původní dotaz ptal na zkušenosti s danou značkou a Vy píšete, že máte vynikající výsledky, bylo by tedy férové doložit na základě čeho to tvrdíte. Nikdo neříká že tomu tak není, ale asi pochopíte, že prohlášení prodejce ve stylu "ano naše značka je výborná", není zrovna věrohodný důkaz o kvalitě výrobku.

že Vás tu budu urážet, tak se k tomu prosím taky nesnižujte

Tak to jsem určitě vůbec neměl v úmyslu. Pokud se tak stalo, tak se samozřejmě omlouvám, ale netuším, čím jsem mohl urazit - tím, že jsem napsal, že tomu moc nerozumíte? to je ale z vašeho příspěvku naprosto zřejmé. Sorry.

Určitě je evidentní konkureční boj a každý se snaží nějakým způsobem podkopat konkurenci, bohužel.

Pokud mě můžete poučit, prosím učiňte tak, toto jsou prázná slova a slovíčkaření či přetahování se, a chytání se každého technického slova není takto planě do vzduchu moc nápocmné.
Moc rád si poslechnu co dělám špatně, co by jste doporučil, co Vám chybí ohledně světel, to jsou věcné a podnětné věci. Pokud budeme rozebírat vše stylem "evidentně tomu nerozumíte" a podobně, tak to jsou věci v osobní rovině, nikoliv něco co může můj produkt posunout výše, či být ostatním lidem ohledně mé značky napomocné..

Nespoléháme se jenom na měření výrobcem a dedikované parametry jimi poslané, ale i na vlastní měření těmito měřáky a to UVC a UVB. Jelikož nejsme na trhu zdaleka tak dlouho jako vy, mám pár chovatelů, kteří tyto lampy přeměřují a hlavně od začátku, již nějaký ten rok, mají lampy ve svém chovu a vše "testují" na svých svěřencích.

Samozrejmě zkoušíme výbojky nejenom na agamách a ještěrech s vysokými nároky na UVB, ale naprosto bez potíží a ba naopak ku prospěchu máme i vlastní zkušenosti, že naprosto v pořádku fungují i u chameleonů pardalých a jemenských. U paradálů máme zkušenosti jak s 35W, tak i s 50W, takže s kvalitou vybojek jsem opravdu sám velmi spokojen:)

Do prodeje se dostávají jen odzkoušené a prověřené výrobky.

Chápu, že jsem Vaše konkurence a z noname značky se pomalu začíná dostávat značka do popředí zájmu, což pomalu z monopolního trhu nebudete mít jednoduché, nicméně pokud se chcete podělit o své zkušenosti, rád si je poslechnu :)

Já jsem věděl, že se na to mám vyprdnout :-D

Moc rád si poslechnu co dělám špatně, co by jste doporučil, co Vám chybí ohledně světel

něco co může můj produkt posunout výše

No to já právě ale jako zrovna 2x nechci :-D. Proto to taky nemůžu napsat na rovinu. Přeci si nemyslíte, že vám budu radit, jak se zlepšit. Konkurenční boj nastává vždy, když se potkají podobné výrobky, je to jen logický důsledek a naprosto přirozená a pro koncového spotřebitele velice přínosná věc. A k obchodu vždy patří. V tom se snad shodneme.

Aby bylo jasno - já tu vůbec nenapadám kvalitu těch zdrojů, co prodáváte a nedělám to ani mimo "veřejný prostor". Samozřejmě jsem si je také otestoval. To k tomu podkopávání. Naopak je super, že se ty zdroje snažíte nějakým způsobem sám ověřovat. Jako co jiného na to napsat. Jenže něco jiného je opsat číslo z displeje měřáku a druhá věc je, dát si to do nějakých souvislostí a vyhodnotit to.

Nespoléháme se jenom na měření výrobcem a dedikované parametry jimi poslané

No to by jste byl blázen...

Co já napadám - vy přece nemůžete deklarovat nějakou účinnost nebo vhodnost těch lamp na základě změření širokopásmovým UVB měřákem (UVC měřák je samozřejmě naprosto OK), který měří intenzitu v celém rozsahu UVB. Příklad., při použití Solarmetru 6.2 UVB: lampa č.1, 30cm od zdroje, naměříte 500 mikrowattů na cm2. Lampa č. 2, 30 cm od zdroje, naměříte 20 mikrowattů na cm2. Která lampa bude mít větší schopnost "spustit výrobu" vitamínu D3 v těle daného zvířete? víc fakt neřeknu, už takhle je to průser :-D

Samozrejmě zkoušíme výbojky nejenom na agamách a ještěrech s vysokými nároky na UVB, ale naprosto bez potíží a ba naopak ku prospěchu máme i vlastní zkušenosti, že naprosto v pořádku fungují i u chameleonů pardalých a jemenských. U paradálů máme zkušenosti jak s 35W, tak i s 50W, takže s kvalitou vybojek jsem opravdu sám velmi spokojen:)

Do prodeje se dostávají jen odzkoušené a prověřené výrobky.

To ale už patří sem :-D

Já jsem věděl, že se na to mám vyprdnout :-D

Mám podobné pocity :)

Která lampa bude mít větší schopnost "spustit výrobu" vitamínu D3 v těle daného zvířete?

Tušil jsem, že je to to na čem mě budete grilovat :) Ta u které budou vlnové délky na 297nm, s pomocí Solarmetru 6.5.

Řeším primárně zdroje záření, které mají obsahovat, samozřejmě, že je vše v plánu a měřením roste s rostoucími zkušenostmi.
V plánu je i měření stáří lamp, proto mám návaznost na chovatele, kterým jsem poskytl lampy zdarma a kteří je testují i na zvířatech, kde není žádný problém. (tím mám na mysly agamy, želvy, ještěrky, leguány, Jemeňáky, Pardály).

Tudíž priorita číslo jedna a to prospívání zvířat je odzkoušena a pokud by byl problém zde, tak se samozrejme budou lampy zkoumat a řešit jiné možnosti nikoliv prohlubování značky jako takové a větší propagace...

Asi sám víte, že rozjet trvalou značku na našem trhu není časově ani finančně zrovna jednoduchá věc.

Já myslím, že by ve Vašem vlastním zájmu bylo lepší, kdyby diskuse na téma "kvalita zdroje, jeho vhodnost pro zvíře a měření" dál nepokračovala, protože ty reakce opravdu stojí za to ;-).

To je bohužel ten rozdíl, proč bude u většiny zkušenějších chovatelů mít přednost právě Michal Čapek a SunLux, protože prodej UV lamp pro zvířata bohužel není prodej rohlíků. Znalost co a proč by mělo prodejce a kupujícího zajímat je základ, bez kterého bych skoro prodej podobných věcí zakázal, protože pak člověk brečí, když slyší jaký bludy kde kdo někomu vykládá.

K rozvoji obchodu držím palce, mluvit sice o monopolu u UV lamp trošku naznačuje, že jste to buď nemyslel vážně, nebo o trhu s UV lampama pro zvířata fakt moc nevíte, každopádně by opravdu nebylo od věci nejdřív si něco nastudovat, než se pustíte do podobné debaty ;)

Samozřejmě jsou lidé zkušenější s chovem a vlastními zkušenostmi. Nicméně, tyhle "rohlíky" fungují už pár let v mnoha chovech s různě starými zvířaty, takže Váš strach nesdílím.

Nicméně, děkuji za Váš názor. Pro mne je tato diskuze ukazatelem, že jdu správným směrem, už jenom proto, že Vám stojí má značka za takovou diskuzi :) Budu rád za další podnětné dotazy, nicméně jsem zde asi řekl co jsem chtěl a nashledanou :)

Vy jste bohužel evidentně vůbec nic nepochopil. Prodáváte cosi, o čem evidentně nevíte ani jak to funguje. Děsí mě představa, že vám do obchodu někdo napíše dotaz a vy mu budete ohledně osvětlení radit, ne to, že jste si vyrobil nějakou značku, nebo že máte pocit, že prodáváte dobře fungující rohlíky.

Viléme, možná nejsem expert na slovo vzaté, ale jsem praktik a slušný člověk, Vaše prázdná slova nedokazují nic o mé schopnosti někomu poradit, už jenom proto, že o mě nevíte nic co by se za nehet vešlo, ale dokazují pouze Vaší neurvalost a zlost vůči mé osobě, zamyslete se nad tím.

Právě Vy mi říkáte, že to co dělám je správně. ;-)

Takže když na otázku ohledně kvality osvětlení někdo odpoví špatně a já napíšu, že to je špatně, tak jsem neurvalec, který tím projevuje zlost vůči jeho osobě. Zajímavá úvaha.

Vaší osobu tu nikdo nikdy probíral, do doby než jste Vy uvedl, že máte s lampami vynikající výsledky. Ptal jsem se na základě čeho tak usuzujete a jestli máte k dispozici nějaká měření, která by to dokladovala. Vaše reakce na to byla že se Vás jenom snažíme ponížit jako konkurenci a že napadáme Vaší osobu. Nezlobte se, ale k tomu opravdu není co dodat.

Pokud jsem odpověděl špatně, tak to stále neurčuje moji schopnost poradit lidem s osvětlením a vy máte možnost mě o tom poučit, místo toho aby jste psal abych se raději nevyjadřoval, jste přeci RÁDCE.
Přečtěte si prosím znovu co jste napsal a potom na co jsem reagoval :)

Já Vám na všechny otázky odpověděl a každý má nárok si z toho vzít co uzná za vhodné, vy jste si z toho vzal toto a já Vám to nemohu vymluvit a ani nechci.

Víte co Viléme, protože jste to semnou vydržel tak dlouho a protože Vás mám rád, tak pouze pro Vás tu mám poukaz na 10% slevu, stačí zadat na našem eshopu jako kupón "poradna". :-D

Dobrý den,
Čtu tu vaši debatu a protože používám obě zde zmíněné značky, tak by mě zajímalo co je na té druhé špatně? Zvířata mi normálně rostou, žerou, jsou vitální... prostě jsem nezaznamenal jakýkoliv problém ať už u jedné či druhé výbojky. Z téhle debaty jsem, ale jelen :) můžete mi prosím tedy někdo vysvětlit co je či není špatně? Zajímá mě to čistě z hlediska, že chci pro své zvířata jen to nejlepší a jsem laik a prostě tomu nerozumím... Děkuji

Dobrý den.

Předem se omlouvám,že Vám zasahuji do debaty.

No asi tak tahle debata se řeší napříč světem když se objeví a chce prosadit nová lampa a nikdy se nic nevyřeší!!!

Ono je to opravdu dost složité posoudit lampu dokonce si i dovozci nechali dělat testy v specializované laboratoři kdo má pravdu a kdo ne---nojo jenže jak všichni dobře víme to musí prověřit jen čas a samotní chovatelé za dlouhá léta protože známá věc Čajna je schopna vyrobit origo výrobek někde ve stodole na druhém konci Číny a prodat ho za originál tím pádem musí se dlouhá léta zkoušet a testovat a zase měřit pořát dokola a ošéfovat si dodávky.

ps.dobře vím o čem mluvím dělám to jž strašně dlouho a odzkoušel jsem kde co.a mohu pro ostatní!! jen to,že měření komerčním měřákem je jen pro kontrolu,ty hodnoty od výrobce no ponechám na každém.Tím Vás samo nechci pranýřovat atd.!!

Každý se musí rozhodnout stejně sám za sebe a ten " konkurenční boj" no pokud by p.Čapek chtěl mám dojem,že by se ozval dříve.

Pointa debaty byla o tom, že vám to nikdo neřekne, protože k dané výbojce žádné testy nejsou a to že pod ní zvířata viditelně nestrádají není příliš použitelný důkaz o tom, že se jedná o dobrou výbojku. To pouze naznačuje, že pravděpodobně nemá žádné markantní negativní vlivy, nikoliv že je to dobrá koupě ve srovnání s ostatními značkami jako např. Solar Raptor, Bright Sun, Sun Lux apod. Proto jsem k dané výbojce již před rokem psal, že bych jí zatím nedoporučoval, protože mi to přijde jako velké riziko "testovat" novou značku přímo na zvířatech.

Pán který tyto výbojky dováží a v ČR prodává tu nicméně nedávno jako nový příspěvek dopsal, že mají s výbojkami nejlepší výsledky.

Máme úžasné výsledky, samozřejmě děláme testy, porovnáváme a testujeme vše na UVC. Přidávám pár obrázků pro info.

Proto padla otázka na základě čeho tvrdí, že mají výborné výsledky a jestli opravdu nějaká měření existují. Otázku jsem psal naprosto vážně, protože mě také zajímalo zda v mezičase někdo nějaké testy provedl. Odpověď zatím žádná nezazněla, tudíž si těžko udělat nějaký obrázek.

Závěr je tudíž takový, že špatně nemusí být nic, ale taky nemusí být nic dobře. Když kupujete lampu k agamám, může vám být celkem jedno jaké osvětlení u nich budete mít, protože přežijí ledascos. Pokud však uvažujete o kvalitnějším osvětlení, buď proto, že vám na zvířatech záleží, nebo proto, že máte zvířata u kterých je kvalita opravdu důležitá, tak je dobré si dát s výběrem světel trošku záležet. A v takovém případě bych si světla, která nejsou zatím příliš prověřená prostě rozmyslel. Nic víc, nic míň.

Budu se už jenom citovat.

Nespoléháme se jenom na měření výrobcem a dedikované parametry jimi poslané, ale i na vlastní měření těmito měřáky a to UVC a UVB. Jelikož nejsme na trhu zdaleka tak dlouho jako vy, mám pár chovatelů, kteří tyto lampy přeměřují a hlavně od začátku, již nějaký ten rok, mají lampy ve svém chovu a vše "testují" na svých svěřencích.

Samozrejmě zkoušíme výbojky nejenom na agamách a ještěrech s vysokými nároky na UVB, ale naprosto bez potíží a ba naopak ku prospěchu máme i vlastní zkušenosti, že naprosto v pořádku fungují i u chameleonů pardalých a jemenských. U paradálů máme zkušenosti jak s 35W, tak i s 50W, takže s kvalitou vybojek jsem opravdu sám velmi spokojen:)

Do prodeje se dostávají jen odzkoušené a prověřené výrobky.

Ano, chápu pointu, nečekal jsem, že mě tu přivítáte s otevřenou náručí, ale nebojte Viléme, nemám Vám to za zlé :)

Netuším co Vás vede k myšlence, že testujeme lampy na zvířatech bez zjištění jejich nezávadnosti, asi hledáte čeho se chytit. Budu se opět opakovat, do prodeje se dostávají jen odzkoušené a prověřené výrobky.

Závěr, Viléme, by si tu každý měl udělat sám, buďte tak hodný a nechte to prosím na lidech a nepředhazujte jim svůj názor jenom proto, že jsem Vám nepadl do oka.

On tu někdo psal něco o tom, že netestujete nezávadnost? Vám přijde, že v tomto textu je něco o tom, že testujete nezávadnost na zvířatech?

Pointa debaty byla o tom, že vám to nikdo neřekne, protože k dané výbojce žádné testy nejsou a to že pod ní zvířata viditelně nestrádají není příliš použitelný důkaz o tom, že se jedná o dobrou výbojku. To pouze naznačuje, že pravděpodobně nemá žádné markantní negativní vlivy, nikoliv že je to dobrá koupě ve srovnání s ostatními značkami jako např. Solar Raptor, Bright Sun, Sun Lux apod.

Pane kolego, nebudu se tu s vámi dohadovat, z vašich posledních příspěvků mám pocit, že jestli se tu někdo snaží za každou cenu něčeho chytit, jste to bohužel Vy. Já zde celou dobu pouze reaguji na Vámi sdělené informace, viz. např.:

Jelikož nejsme na trhu zdaleka tak dlouho jako vy, mám pár chovatelů, kteří tyto lampy přeměřují a hlavně od začátku, již nějaký ten rok, mají lampy ve svém chovu a vše "testují" na svých svěřencích.

A co se závěrů týče, asi jste přehlednul kde se nacházíte ;-). S nějakou otevřenou náručí to nemá naprosto nic společného, je tu spoustu prodejců, kteří přicházejí s novými výrobky a stejně jako ve Vašem případě, i v případě ostatních výrobků, u kterých nebylo zveřejněno žádné měření ani podobné údaje, prostě doporučujeme zejména začátečníkům držet se raději zaběhnutých a vyzkoušených značek. Podobných debat tu již bylo několik, nejste zdaleka ani první, ani poslední.

používám je od začátku co jsou na trhu, výsledek je čtyři popálený zvířata (varani, trnorepi), než jsem pořídil solarmeter a začal je kontrolovat... katastrofa, každý kus jiný, jejich tabulka na krabičce s nějakými údaji v určité vzdálenosti naprosto neodpovídá skutečnosti, např. jeden kus 70W na 30 cm 670 jednotek , druhá stejně stará, 290 jednotek, kus který popálil varany měl ve středu ohniska na vzdálenost 36 cm od zvířat 720 jednotek, uvb velice rychle popálí kůži a naruší pravděpodobně i vnitřní tkáně protože dvě zvířata už po popálení uhynula i když se kůže snažila obnovit,
jediná bezpečná možnost použití bez měření je, umístit výbojky šikmo nad výhřevné místo tak aby se zvířata nedostaly do středu ohniska výbojky na kratší vzdálenost než 35 cm

Dobrý den. Nechci se někoho zastávat. Nemám ani žádný měřák, čím bych výbojky měřil. Ale používám obě dvě značky, tedy jak SunLux, tak ReptiEye. SunLux pochopitelně déle, ReptiEye zhruba od jejich příchodu na trh. Na zvířatech jsem nezaznamenal žádné problémy. Chovám Agamy vousaté a Leguánky obojkové a ani v jednom případě nedošlo k žádnému popálení či poranění. Ale musím podotknout, že používám pouze 35W. To jen tak pro obyčejné chovatele.....prostě si myslím, že se jedná o velmi podobné výrobky s podobnými vlastnostmi. Ale je to jen názor chovatele a laika v elektro problematice. ;-)