Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem liečená popálenina oka

Dobrý deň,

mám 10 mesačného samčeka chameleona pardálieho. Pred vyše mesiacom si popálil oko o žiarovku, bol som s tým u veterinára, lebo sa mu začalo oko zakalovať.

Dali mi uniflox ktorý som mu týždeň kvapkal 3-6 krát denne. Po týždni mu dali vitamínovú injekciu a nasledovalo 5 injekcií antibiotík, každé 2 dni jedna. Oko mu zbelelo a spľaslo, lekár povedal, že oň asi príde, avšak po ďalšom týždni kvapkania kvapiek sa mu zbelená koža zlupla oko sa nafúklo a vyzeralo zdravo len bolo menšie. Po pár dňoch sa mu však začala vytvárať na oku chrasta, kvapky už boli zbytočné, tak som mu tam začal dávať obyčajný framykoin a zrazu bolo všetko dobre oko bolo normálne.

Avšak tu nastáva môj problém je tomu už 2 týždne a proste ak mu každé 3 dni oko nenatriem tak sa mu tam zase začne vytvárať tá chrasta, prosím poraďte.

Bolo to zlé riešenie ? alebo mám použiť niečo iné? či sa zmieriť s tým že proste oko je choré a liečba nezabrala?

pokud můžete dejte sem fotky tím nic neztratíte, pokud se mu tvoří povlak na oku bez framykoin tak nejspíš tam bude najakej chronickej zánět(bakteriální) , zkusil bych to znovu zkonzultovat s veterinarem nejlepe přímo odborníkem prez plazy , zatím bych to mazal dál