Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozmnožování importních zvířat

Ahoj,
dostal se mi do ruko 16letý páreček regiusek chycených v Africe. Ráda bych od nich měla prcky, mohl by mi někdo prosím poradit, jak na to? četla jsem něco na netu, ale ne všechny články se shodují, maj se zimovat nebo jim jen dělat období sucha a desťů? A kdy to mám simulovat? Jsem z toho jalová, mám v plánu samce oddělit, žijí furt spolu. Ocením jakoukoliv radu od zkušenějších, díky

loading...

Diky moc, necekala jsem to az takhle jednoduche

Ještě nejásej, můžu tě ujistit, že až takhle jednoduché to opravdu není. U regín a kupy dalších druhů jaksi neplatí, že mít 1,1 = mít automaticky kupu mláďat ;-) Kolega Python asi zrovna měl štěstí na kompaktibilní pár ze stejné oblasti, na který mu to fungovalo. Ale to je 1 z nemnoha - počty odchovů regiusek (ted nemyslím mutační "domestikované") po importech o tom říkají své. Ony totiž zdaleka ne všechny regíny opačného pohlaví jsou vůbec ochotné se spolu pářit, i když jsou náhodou ze stejné oblasti a stimulace je také v pořádku. Pokud si pár nesedí, tak je k sexu prostě nedonutíš.

Můj nepříbuzný sedmiletý pár se pářil v posledních letech i několikrát a nikdy z toho nic nebylo. Cykluju, chladněji, tepleji, vlho, sucho, v zimě ukázkově nežerou a prostě ani prd. Možná chybí stimul druhým samcem (což jsem dnes vyřešil :). Nicméně zatím se mi nepovedlo odchovat nic, co jsem měl v páru a po přidání dalšího samce jsem se nestačil divit (B. constrictor, E. angulifer). Mohu se zeptat, jak vám ty importy žerou ? Nám importy nevezmou nic jiného než pískomila - myš nebo potkánek je úplné tabu.

S importovanýma regínama bývá skoro vždycky problém, pokud člověk zrovna nemá kliku. Areál jejich rozšíření je celkem široký, a zahrnuje několik klimatických pásem, kde se podmínky dost výrazně liší. Pokud chovatel nakoupí regíny z rozdílných oblastí, pár se jednoduše neshodne, jak už psala Aurifer. Ovulační cyklus samice se totiž nemusí shodovat se sexuální aktivitou samce, takže donutit nejednotný pár který si "nesedne" k páření je prakticky nemožné. S přijímáním potravy je to podobné. Některé regíny jsou popelnice (ovšem to jsou většinou výjimky), ale většinou jsou vybíravé, a přijímají jen určitý druh hlodavců, dokonce mám zkušenost, že preferují nejenom druh hlodavce, ale i barvu. Např. jeden z mých samců nevezme bílého potkana kdyby měl hlady pojít, zatímco po hnědém či černém skočí okamžitě... :-)

Ahoj.

Pokud mohu pár postřehů s importy = přesně tak jak píší ostatní ono to není zas tak jednoduché pokud se jedná o zvířata z několika pásem,přesně to samé platí i u varanů==pokud si pár nesedne tak jeden může dělat co chce a stejnak vše marné .

RITCHI jsem rád,že v tom nejedu sám ohledně preference " barvy" potkanů-mám zde jednu potvoru celkem popelnici která sežere kde co ale potkana nebo myš bílou nevezme když zahlédne,že mám v ruce hnědého nebo černého tak by vyrazila sklo co dělá:-D.

Tak výběr potravy je určitě rozšířenější.
Osobně mám doma dvě regiusky. Samec sežere prakticky vše co se hejbe, ale samice nechce nic jiného než bílé myši. Zkoušel jsem bílé potkany, mastomyši, jednou mě naštval i jeden křeček, ale všichni to nakonec přežily. Teda než se dostaly k samci... :-D A už mne fakt nenapadá způsob, jak ji přeškolit na potkany. Protože mne nebaví dávát místo jednoho potkana třeba 5 myší... :-)

Já mám samce, co asi rok žral vše - křečky, potkany, myši, ale posledních 6 let je jen na myších, potkany odmítá, stejně jako samice - oba nepohrdnou pískomilem nebo křečkem. Loví ale otřesně - žerou pouze živé, pokud se jich hlodavec dotkne, tak se leknou, je to docela o nervy, ale dá se. Nedávno jsem dostal samici, co krásně žere zabité potkany, žádná plachost, když se objevím u terárka s krmením, jde po mě hlava nehlava, což je super. Nejedná se o importy, ale i tak je neuvěřitelný ten rozdíl mezi jednotlivými zvířaty, v plachosti, žravosti i co se týče preferencí a lovu kořisti. V práci máme importy - nevím z jak velké oblasti je stahují, samice jsou podle mě ještě dost mladé/malé a to krmení je opravu radost: hodit pískomila, chvíli koukat, jestli krajtu nenapadá, jít pryč a vrátit se za pár hodin zkontroloval, jestli je pískomil ještě na živu nebo ne. Sebemenší vyrušení a krajty neloví. Většinou se ale dá z chování poznat, jestli má o potravu zájem. Jinak co se týče agresivity, ty naše importované mají dost daleko od nekousavých mírných krajt o nichž se zmiňuje literatura. Jsem zvědav, jestli je časem rozmnožíme, protože mají opravdu nádherné barvy. Doma mám teď nového krásného samce, tak snad se zadaří alespoň mě.

No vybirave prilis nejsou, minuly majitel je krmil myskama, ja zavedla potkany a lovej krasne, i kdyz druheho potkana se uz boji. A agresivni taky nejsou, jsou to moji nejhodnejsi hadi :D jinak samec se o neco pokousi, ke spojeni nedoslo, ale furt ji tak ojizdi a maj ocasy v blizkosti...tak uvidime, aspon za pokus mi to stoji :D