Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kousnutí užovkou červenou dlouhou 106 cm

Dobrý den měl bych dotaz mám 2 roky starou užovku červenou. Při krmení v pátek mi vylezla z terária a když jsem ji chtěl vrátit zpět do terária abych jí mohl nakrmit tak mě kousla (celkem dost to štípalo) nikdy nikoho nekousla ale já nevím zda to nebylo tím že cítila krmení (myš). Teď právě nevím jak k ní přistupovat ale pokaždé když otevírám dvířka tak zbystří a myslí si že jí krmím. Poraďte mi prosím co dál pokud jde nějak odnaučit aby při otevření nebystřila. Děkuji za každou odpověď

Tak ta tazatelova gutka zřejmě střílí proto, že 1. po měsíci má hlad - a to pak střílí každý had. majitel je nejistý a to se odrazí v jeho chování a pohybech, takže to samozřejmě znervózní i hada, který se může začít bránit. Takže prostě krmit častějc než 1x za měsíc a hlavně se uklidnit. Jinak guttky co jsem měla já byly zhruba z poloviny dost střelci, z důvodu "jen tak". Prostě ostřejší povaha. Zacházela jsem se všema stejně.

Zdravím jestli můžu připojit i svoji zkušenost, také mi užovka občas vystřelý v terárku, když ji chci vidělat tak si vezmu hák a hákem jí vytáhnu z terárka a až poté pozvolna přikládám ruku, pokud se nijak nelekne a nezačně zmatkovat tak ji vezmu do ruk a je v pohodě, taktéž to dělám i s jinými hady. Podle mě je to tím že je v teráku krmená a vše co jí vleze do terárka je podle ní jídlo a když se vytáhne ven už není zvyklá na jídlo mimo terárium.

vyndaný z terárka střílí málokterý had, i jedák. Protože oni většinou nekoušou kolem sebe, ale do "hrozby", kterou mají před sebou - vidí ji. Takže na ruce pak nekoušou, protože tu ruku pod sebou po které lezou nepovažují ani za potravu, ani za hrozbu, ale normálně za podklad. Na tom je založené i takové to machrování blbečků s jedákama - položí si Atherisku nebo Trimouše na ruku a fotí hada na ruce. Protože ti hadi za takových okolností většinou nekoušou. Čímž samože nechci nikoho nabádat, aby to dělal taky ;-)