Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá - první snůška - věk

Dobrý den,

měla bych otázku: V jakém věku může být oplodněna samička agamy vousaté, v případě že jsou agamy v jednom teráriu? Všude jsem se dočetla, že samička agamy je pohlavně zralá na roce, tudíž na roce by měla snést svou první snůšku.

Ovšem máme pár agam, které jsme koupili od chovatele s tím, že nám řekl že jim jsou necelé 4 měsíce, tím pádem může být samec a samice u sebe a časem je máme buď oddělit nebo pořídit ještě jednu samici. Co se nestalo, samičce je cca 6 měsíců a nakladla nám 12 vajec.

Potravu přijímá, vypadá to že vše zvládla. Takže teď řeším, zda mi chovatel lhal o věku, nebo je to normální, že mohou být samice oplodněné tak mladé. Jaké máte zkušenosti?

Děkuji za odpověď :)

Vloni jsem měl pohromadě posledních asi deset dvanáct pětiměsíčních vousatek a v tom mi začala jedna hrabat.Tak jsem jí oddělil a ejhle,začala klást.Sice pouze třináct vajec,ale dala to.Dokonce z vajec vylezly i mladý,ale byly to takový neduživý potvory a časem pokapaly.Takže závěrem,je možné páření obou pohlavý v pěti měsících,ale asi to nebude nic pravidelnýho.Jo a mimochodem,tu mladou samičku jsem neprodal,mám jí dodnes i dospělců,ale už skoro nevyrostla a myslím že už nikdy žádný odchov mít nebude,jelikož ani samci o ní nejeví zájem....Sice žere,ale je to furt takový pinda proti ostatním....