Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dekorace do tarária k chamíkovi

Dobrý večer, ráda bych se zde touto cestou informovala,zda mohu zútulnit svému chamíkovi pardálímu terárium a to tak, že mám v plánu mimo větviček a živých rostlin, které již v taráriu má, přidat dekoraci, kterou jsem udělala svépomocí z bambusové mřížky, různě jsem ji potáhla jutou, což je pytlovina a provlékla umělou převislou květinou z které by údajně chamík měl lépe olizovat kapky vody po rosení, dekoraci chci umístit do rohu terária a chamík by po ni mohl krasně lézt. Můj dotaz zní, jestli, ač je juta přírodní materiál - nemůže chamíkovi způsobit gastroenterologické potíže-zažívání, ucpání střev, jako např. už dříve zmiňovaný materiál z kokosového vlákna, lignocel a další. Děkuji za odpovědi.

Dekuji za odpoved,radeji hodim dekoraci na zahradu a necham mu to tak jak to ma, muzu se jeste zeptat jaky vyhrev, kdyz jsem procitala diskuze vetsinou se dava klasicka zarovka 40w, muj tam ma klasik Uvb a tu 40w, kontroluju teplotu asi 20x denne ma tam kol 25 vecer a do 30 pres den,ale v zime by to mohlo klesnout niz, muzete mi poradit vyhrev?Do kolika nejniz muze mit pres noc? U Gerrosauru mam exo tera 100w pro poustni teraria a prospivaji hezky, jen me mrzi, ze na celem netu neni o nich(jesterkovec velky) zadna literatura a to ani na teraburzach,a kdyz pouze v nemcine, coz neumim, muzete me nasmerovat?

v tera ma být teplotní gradient dole 25- nahore 30, -35 po vyhřevkou, noční pokled na těch 19-20 stupnu pokud 40 w nestačí koupit silnější aby to vytopilo např 60w pozor ale na popaleni chamika je to potreba vyzkouset,doporucuji dosviti tera linearni zařivkou 6500k a ra 98(denní světlo UVA) .K jestěrkovci http://sunnysidelizardrescue.weebly.com/sudan-plat ed-lizard.html http://www.backwaterreptiles.com/reptile-care-shee ts/sudan-plated-lizard-care-sheet.html http://www.reptilesmagazine.com/Lizards/Care-for-t he-Challenging-Giant-Plated-Lizard/ poslední odkaz ješterkovec obrovský.