Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agamák je mimo terarium

Ahoj, prosím o radu. Agamák chce být pořád venku-mimo terarium. Dnes je už 7 hodin mimo. Čučí z okna, vyhřívá se na podlaze, prozkoumává tmavší rohy... Terarium je stejne zarizene, nic jsem nemenila, teplota v poradku. Už to trvá 14 dní, myslela jsem, že ho to přejde. Předem děkuji za odpovědi.

Asi tam kde vy, když tvrdíte že se škrabe ven :-)
Teď vážně. Neříkám že podmínky jsou špatné. Ale na takovouhle otázku se bez jakýchkoliv upřesňujících údajů - podmínky chovu - nedá nic jiného odpovědět. Pokud bude mít zvíře potřebné podmínky - bude mu dobře. A pokud ho zadavatelka nebude pouštět ven - odpadne jí problém s tím že se nevrací do terárka a místo pod UVB žárovkou se vyhřívá na podlaze. :-)

Nejsem na agamy odborník, ale z toho, co jsem o nich četla, mi podmínky připadají v pořádku, až na to terárium - to je mu podle mě malé (a možná to je důvod, proč chce ven - větší prostor). Vitamíny a vápník dáváte? UV nepotřebuje vyměnit (jak je staré)?

A proč mu tedy neuděláte veliké terárko... jako u lidí, kteří mají velký chov se dá pochopit, že to potřebují vtěstnat do malých terárií, ale pokud máte "na mazlíka" jedno zvíře a řešíte, řekněme problém s tím, že chce jít z ubikace ven (která je teda úzkostně malá), udělejte mu prostě supr velký bydlení. Tomu zvířeti to jen prospěje. Já měl vousatý v bývalé šatní skříni, položené na bok s rozměry 230x60x110 a paráda.

Přesně to znám, jakmile vezmu do ruky krabičku s vitamínovou směsí (žlutá), tak se začne dobývat ven :-) a žena říká, že máme agamáka jako fotobuňku, kdykoliv jdeme kolem, tak otevře tlamu a dává najevo, jak strašný má hlad, popelnice jedna :-)))

Môj brat sa mi stará o 2roč.samca(nosí mi ho len na párenie) a má s ním presne tento problém...rozmaznal ho a normálne to vyzerá,že samčisko si proste zvykol na tie vysedávačky na okne a behačky po byte...v terárku len prespí a ráno sa zas pýta von!to je des!a pritom pred pol rokom to bolo úplne v poriadku,no sem tam ho brat vybral,nechal pobehať,vyhriať na balkóne a zas do terárka...intervaly sa predlžovali a z agamy samčiska je mazel,čo pol dňa sedí na balkóne na svojom plyšákovi a pol dňa v obyvačke na svojom plyšákovi na parapete(pretože tam poobede prejde slnko)...normálne si sám prejde...a pokračuje v slnení...večer ho dá spať do svojho terárka a je pokoj..keby som to nevidel na vlastné oči,tak vám to nikomu neuverím...!

Sibie: Pokud "svítí sluníčko" přes okno, pak je dopadající světlo ochuzené o UV složky, které sklo v okně prostě nepropustí (zkoušeli jsme prosvěcovat různé druhy skla 300W Osramkou, protože jsme hledali materiál, který by propustil alespoň něco, ale smůla). Nevím, jestli se dá podlaze vyhřívat, vzhledem k tomu, že dole je vždy nejchladněji zvlášť s ohledem na teploty v domovině vousatech. Plocha 1,5 x 0,5 m to je 75 cm čtverečných pro skoro půlmetrového ještěra řekl bych, že pokud má slečna pouze jednoho "mazla" taky bych asi přidal na velikosti terária, kdyby to bylo možné. Samozřejmě záleží i na vnitřním vybavením, prostor se dá zvětšit, větvemi, policemi, možností šplhání po stěnách atd.