Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bombiny a rybky

Zdravím,

dlouho jsem tu nebyl :) Krátce k situaci u mě - hodně mi toho dorostlo, takže jsem nějaké hady pustil a zbylo mi asi 12 párů povětšinou adult povětšinou zmijovitých. Chci tím říct, že už jsem vyrostl z té fáze, kdy jsem musel mít všechno a pak to ani nebylo kam dát :D Za všechny ty roky jsem si vyzkoušel dost z toho, co mě zajímalo, ale jeden nerealizovaný nápad mám pořád v hlavě. Už jsem to tu jednou řešil.

Chtěl bych udělat paludárko, prostě akvaterárium. Víc akva :) Vyzkoušel jsem si Dendrobátky a to nebylo ono. Bombiny orientalis to už je jiná káva :) Jsou super, mám je v tera 50x40x40 se sloupcem vody cca 10cm. Pro rybky je to ale samozřejmě málo. Dalo mi to aspoň představu, co funguje a co ne.

Mám to myslím v hlavě docela vymyšlené.

1) Nemá to už někdo doma? :) Na webu jsem nic moc nenašel.
2) Rybky bych rád samozřejmě nějaké nenáročné a ze stejné oblasti. Nicméně nevím ještě jejich velikost, aby si nebyly navzájem predátory nebo ožírači nožiček a ploutviček :) Má někdo tip?
3) Bombiny krmím švábíkama (malé tartary) a občas nějaká spadne do vody a žabky je i tak vezmou. Ideální by bylo, kdyby je braly i rybky, ať se mi zbytečně nezánáší filtr, kdyby se šváb utopil a začal se rozkládat někdo, kde ho neuvidím. Je reálné tohle očekávat?
4) Vyzobou mi ryby vajíčka žabek? Předpokládám, že ano.
5) něco, co bych měl vědět, ale nenapadlo mě?

Dík

Pokud máš tu vodu dostatečně filtrovanou a přiměřeně často měníš, tak s Bombinama můžeš chovat všechny druhy asijských parmiček a teter, co netpořebují vyšší teplotu vody. Namátkou třeba kardinálky. Nebo rájovce atd - akorát ti ryby samože budou žrát žabí vajíčka.

jinak si myslim, že když tě přestalo bavit všechno ostatní, tak to kuňky a ryby časem čeká taky :-)

Díky Auri.

Nene, mě to baví pořád, ale už nepotřebuju nutně mít "všechno", cpát to různě po bednách, horkotěžko řešit, když jsou z mláďat adulti a kam to dát, prodávat teráka vysoká 40, abych je nahradil vysokýma 30 a získal tak patro navíc, atd. Ale nikdy mě to teda nedonutilo dělat multikulti terárka :oD