Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vhodný ještěr do bytu

Dobrý den,potřebovala bych poradit ohledně výběru ještěra. Moje možnosti nejsou zrovna rozsáhlé. :-) Mamka se štítí hmyzu,takže najít ještěra podle jejích představ není zrovna jednoduché. :-( Myslela sem nějakou tilikvu,ale ta je moc velká. Potřebovala bych něco co by mohlo žít v teráriu o rozměrech 70cm délka,60cm šířka a 50cm hloubka. Krmení šneky by nevadilo.;-) Asi žádný takový ještěr není,ale kdybyste někdo o něčem věděl. :-) Díky moc

Napadl mě třeba E. Schneideri, ale ten jen na šnecích a na ovoci asi žít nemůže. :-( Kdybyste někdo věděl o něčem podobným tilikvě, ale menším, tak prosím napište. Budu ráda za každý nápad.:-) Díky

Ona by to v baráku nesnesla vůbec.A kdyby to náhodou uteklo, tak by bylo asi po mně.;-) Hlavně když sem pryč, tak by se mi o to neměl kdo starat.;-):-) Spíš bych brala tu variantu s ovocem a šnekama. Kdyžtak v létě nejakej ten hmyzák ze zahrady, ale to je max.:-D

Ještěr co se živí pouze ovocem nebo šneky co vím neexistuje.

Tak to si doplň informace, protože takové druhy samozřejmě existují a nejen pár již zmíněných :-) Jen kromě obligátních a už dost levných ciliátů bývají v jiné cenové relaci, třeba leachiani a další druhy pagekonů, co se dají chovat na ovoci a instantních směsích. Ale taky třeba zrovna ty Hemisphaeriodon (Cyclodomorphus/Tiliqua) gerrardii, jak navrhl kolega Martin jsou cenově dostupní a poměrně malí, a žerou ty šneky a ovoce. A těch druhů je samozřejmě víc, i v bytě se dá chovat kde co, i třeba Dracény.

Ne. Šneci jí nevadí.;-) Rodiče mi konečně dovolili mojí "vysněnou ještěrku", takže já musim brát ohled na to, co oni doma snesou. :-) Proto vás žádám. Jestli někdo víte o takovém ještěrovi, tak to sem prosím napište. ;-) Díky

Mockrát děkuji za tip. Hned sem se koukla po internetu, ale bohužel sem toho moc nenašla.:-( Kdybyste někdo vědě o nějaké dobré stránce, tak dejte prosím vědět. A ještě jednou mockrát děkuji vážně mi to pomohlo. Teď budu asi hromadit informace. ;-):-D

Já mám doma Pagekona. Má žrát ovoce, přednídávky a repashy. Samozřejmě hmyz má jíst také. Nevím proč ale ten můj pagekon hmyz odmítá. Nemůžete si z toho brát příklad :-D protože normálně mají hmyz žrát. V knize jsem četl a vím že dokážou žít jen o Repashy a ovo. kaši. Ale je to bída :-/ musíte to zvážit.

Moji rodiče také nechtěli za žádnou cenu doma cvrčky a další havěť. Teď když je pagekon doma. Mám skoro neustále po ruce něco v krabičce/sklenici. Luční kobylky(nachytané), cvrčky, zkouším noční můry, mouchy atd.
Rodiče jsou v poho a nic jim nevadi. Když krmím nebo dělám něco s hmyzem tak si prostě všichni zalezou třeba do obýváku a vůbec u toho nejsou.

Díky moc za všechny nápady. Zatím se mi asi nejvíc líbí ta tiliqua gerrardii.;-) Jen se chci ještě zeptat jestli někdo nevíte o nějaké internetový stánce/knížce o těchto ještěrech. Popřípadě jestli je někdo chová. Ještě není rozhodnuto, ale musím toho o nich zjistit co nejvíc.;-) Díky

PS: Nikde sem se nedočetla kolika cm cca dorůstají. Tak kdybyste někdo vědě.;-):-D Díky

Tak délku už sem našla. Okolo 40cm. Bohužel víc tam toho nebylo.:-( Mám ještě jeden dotaz a to ohledně velikosti terária dýlku můžu mít nejvíc 80cm a šířku 50cm. Na výšku je to asi jedno, ale spíš taky okolo těch 50cm.;-) Jen teda nevim, jestli by to jí to stačilo. :-) Díky